Sparingowo: pierwsza porażka beniaminka PlusLigi. Asseco Resovia okazała się za silna

W ramach przygotowań do sezonu 2017/2018 PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów rozegrała sparing z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Rzeszowianie wygrali 3:1.

Olga Krzysztofik
Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów
Zawiercianie zakończyli krótkie zgrupowanie w Kielnarowej, które trwało od 28 sierpnia. Wracając z obozu, w Rzeszowie rozegrali oni mecz sparingowy z miejscową Asseco Resovią.

Choć zdecydowanym faworytem konfrontacji byli gospodarze, to zawiercianie od początku grali z nimi jak równy z równym. W premierowym secie rzeszowianie odskoczyli dopiero w samej końcówce (21:19, 25:19).

W drugim secie Aluron Virtu Warta prowadziła już 20:15, ale rywale zaliczyli efektowną pogoń i doprowadzili do stanu 21:22. Po wyrównanej walce znów górą byli gospodarze.

Trzecia odsłona to popis gry zawiercian, którzy rozbili wygrali do 19. Ostatecznie Asseco Resovia zwyciężyła 3:1.

Dla rzeszowian był to pierwszy sparing w bieżącym okresie przygotowawczym. Natomiast beniaminek PlusLigi wcześniej rozegrał trzy mecze kontrolne i odniósł trzy zwycięstwa (dwie wygrane z ligowym rywalem, MKS-em Będzin oraz triumf z I-ligową Stalą AZS PWSZ Nysa).

Asseco Resovia Rzeszów - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25:19, 28:26, 19:25, 25:23)

Asseco Resovia: Schops, Depowski, Możdżonek, Tichacek, Śliwka, Perłowski, Rusek (libero) oraz Jarosz, Kędzierski.

Aluron Virtu Warta: Pająk, de Leon, Marcyniak, Bociek, Żuk, Swodczyk, Koga (libero) oraz Akala, Długosz, Kaczorowski.

Czy Asseco Resovię Rzeszów stać na zdobycie mistrzostwa Polski w sezonie 2017/2018?