Sparingowo: GKS Katowice z pewną wygraną

W ramach przygotowań do sezonu 2017/2018 PlusLigi, GKS Katowice rozegrał mecz kontrolny z Szachtiorem Soligorsk. Katowiczanie zwyciężyli 3:1.

Olga Krzysztofik
Siatkarze GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Roksana Bibela / Siatkarze GKS-u Katowice
W bieżącym okresie przygotowawczym Ślązacy wygrali Międzynarodowy Turniej Beskidy oraz mają za sobą gry treningowe z BBTS-em Bielsko-Biała i MKS-em Będzin. Ich kolejnym rywalem był mistrz Białorusi, Szachtior Soligorsk, który do sezonu przygotowuje się w naszym kraju.

GieKSa oddała przeciwnikowi tylko jednego seta. W premierowej odsłonie siatkarze z Soligorska mieli niewielką przewagę w bloku i skutecznym ataku. Role odwróciły się w kolejnej partii za sprawą trudnych zagrywek i lepszego ataku Ślązaków.

Trzeci set był najbardziej emocjonujący, żaden z zespołów nie był w stanie utrzymać prowadzenia. W najważniejszej fazie Szachtior miał kilkupunktową przewagę, ale w końcówce katowiczanie świetnie zagrali blokiem, dzięki czemu wygrali. Swoją dobrą grę kontynuowali w czwartej partii, zwyciężając w spotkaniu 3:1.

W najbliższy weekend GKS wystąpi w Memoriale Zdzisława Ambroziaka w Warszawie. Pierwszym rywalem zespołu Piotra Gruszki będzie Indykpol AZS Olsztyn.

GKS Katowice - Szachtior Soligorsk 3:1 (21:25, 25:19, 26:24, 25:22)

GKS: Komenda, Kapelus, Kohut, Butryn, Sobański, Pietraszko, Stańczak (libero) oraz Witczak, Fijałek, Kalembka, Stelmach, Krulicki, Mariański (libero)

Czy GKS Katowice w sezonie 2017/18 zajmie miejsce w pierwszej ósemce PlusLigi?