Turniej o Solną Piłkę: niespodziewana porażka MKS-u z I-ligowcem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka

W Wieliczce rozpoczął się Turniej o Solną Piłkę. Pierwszego dnia zmagań zwycięstwa odniosły KSZO Ostrowiec SA oraz 7R Solna Wieliczka.

Tegoroczna edycja turnieju jest już trzecią w historii zmagań. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny z Ligi Siatkówki Kobiet: Legionovia Legionowo, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza i KSZO Ostrowiec SA, a także czołowa I-ligowa drużyna, 7R Solna Wieliczka.

W meczu otwarcia po przeciwnych stronach siatki stanęły Legionovia Legionowo i KSZO Ostrowiec SA. To nie był dobry mecz legionowianek, w ich grze brakowało jakości, co było wyraźnie widać w dwóch pierwszych setach. Wprawdzie udało im się podnieść w trzeciej partii, ale to było wszystko na co, było je stać. Ostatecznie KSZO wygrało 3:1.

W drugim piątkowym spotkaniu gospodynie turnieju podjęły Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Choć dąbrowianki nie przystąpiły do rywalizacji w najsilniejszym składzie (z uwagi na trwające mistrzostwa Europy brakuje dwóch kadrowiczek - Polki Patrycji Polak i Czeszki Barbory Purchartovej), to były faworytkami pojedynku.

Jednak dąbrowianki nie zdołały urwać 7R Solnej nawet jednego seta. Największa różnica w grze obu drużyn była widoczna w drugiej partii, którą przyjezdne przegrały do 18.

Sobota będzie pracowitym dniem dla wszystkich drużyn. W porannej sesji Legionovia zagra z Tauronem MKS-em, a 7R Solna z KSZO; natomiast w popołudniowej sesji KSZO zmierzy się z Tauronem MKS-em, a 7R Solna z Legionovią.

Wyniki 1. dnia Turnieju o Solną Piłkę 2017 (22.09):

Legionovia Legionowo - KSZO Ostrowiec SA 1:3 (14:25, 20:25, 25:17, 20:25)

7R Solna Wieliczka - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:21, 25:18, 25:22)

Terminarz 2. dnia Turnieju o Solną Piłkę 2017 (23.09):

11:00 Legionovia Legionowo - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 13:30 7R Solna Wieliczka - KSZO Ostrowiec SA

16:00 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 18:30 7R Solna Wieliczka - Legionovia Legionowo

Czy Tauron MKS w sezonie 2017/18 zajmie miejsce w pierwszej ósemce ligi?