Energa Cup: Enea PTPS nie zwalnia tempa, wicemistrzynie Polski nadal bez wygranego seta

W Bobolicach trwa towarzyski turniej Energa Cup 2017. Drugiego dnia rywalizacji zwycięstwa odniosły Pałac Bydgoszcz i Enea PTPS Piła.

Olga Krzysztofik
Grot Budowlani Łódź WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Grot Budowlani Łódź
Tradycyjnie w Bobolicach jest rozgrywany turniej Energa Cup. W zmaganiach biorą udział zespoły z Ligi Siatkówki Kobiet, przygotowujące się do startu rozgrywek.

W tym roku odbywa się już piąta edycja turnieju, a do rywalizacji przystąpiły cztery ekstraklasowe zespoły - Pałac Bydgoszcz, Enea PTPS Piła, Legionovia Legionowo oraz Grot Budowlani Łódź.

Walka w pierwszym sobotnim meczu pomiędzy Pałacem Bydgoszcz i Legionovią Legionowo była wyrównana i emocjonująca. Po zaciętych setach legionowianki prowadziły 2:0, lecz nagle straciły swoją skuteczność, a inicjatywę przejęły rywalki. Pałac szybko doprowadził do tie-breaka, którego również rozstrzygnął na swoją korzyść.

W drugim spotkaniu po przeciwnych stronach siatki stanęły Enea PTPS Piła oraz Grot Budowlani Łódź. Wicemistrzynie Polski nadal nie są w najsilniejszym składzie z uwagi na powołania łodzianek na mistrzostwa Europy. Budowlane zanotowały drugą porażkę w turnieju, w dodatku znów nie zdołały wygrać ani jednego seta.

Sezon 2017/2018 Ligi Siatkówki Kobiet rozpocznie się 14 października.

Wyniki 2. dnia V Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet Energa Cup - Bobolice 2017 (30.09):

Pałac Bydgoszcz - Legionovia Legionowo 3:2 (26:28, 23:25, 25:8, 25:20, 15:9)

Enea PTPS Piła - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:16, 25:21, 25:19)