Energa Cup: Enea PTPS najlepszy, wicemistrzynie Polski bez wygranego seta

W Bobolicach zakończył się towarzyski turniej Energa Cup 2017. Trzeciego dnia rywalizacji zwycięstwa odniosły Enea PTPS Piła i Pałac Bydgoszcz.

Olga Krzysztofik
Siatkówka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
Tradycyjnie w Bobolicach został rozegrany turniej Energa Cup. W zmaganiach wzięły udział zespoły z Ligi Siatkówki Kobiet, przygotowujące się do startu rozgrywek.

W tym roku odbyła się już piąta edycja turnieju, a do rywalizacji przystąpiły cztery ekstraklasowe zespoły - Pałac Bydgoszcz, Enea PTPS Piła, Legionovia Legionowo oraz Grot Budowlani Łódź.

Oba niedzielne spotkania rozstrzygnęły się w trzech setach. Kolejne zwycięstwo odniosły pilanki, które nie dały najmniejszych szans Legionovii, w jednym z setów wygrywając do 13. Tym samym drużyna Enea PTPS-u zakończyła zmagania w Bobolicach na pierwszym miejscu z mianem niepokonanej.

W meczu kończącym Energa Cup zmierzyły się Pałac Bydgoszcz i Grot Budowlani Łódź. Dla łodzianek nie był to udany turniej, gdyż po raz trzeci musiały uznać wyższość rywalek, w dodatku nie zdołały wygrać ani jednego seta.

Wicemistrzynie Polski okazały się najsłabszą drużyną w Energa Cup (bilans meczów 0-3). Trzecie miejsce zajęła Legionovia Legionowo (bilans 1-2), a drugie Pałac Bydgoszcz (bilans 2-1).

Wyniki 3. dnia V Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet Energa Cup - Bobolice 2017 (1.10)

Legionovia Legionowo - Enea PTPS Piła 0:3 (16:25, 13:25, 19:15)

Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:21, 25:10, 25:22)

Wyniki V Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet Energa Cup - Bobolice 2017:

29 września (piątek)

Pałac Bydgoszcz - Enea PTPS Piła 2:3 (20:25, 19:25, 27:25, 26:24, 8:15)
Legionovia Legionowo - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:16, 25:20, 25:12)

30 września (sobota)

Pałac Bydgoszcz - Legionovia Legionowo 3:2 (26:28, 23:25, 25:8, 25:20, 15:9)
Enea PTPS Piła - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:16, 25:21, 25:19)

1 października (niedziela)

Końcowa klasyfikacja V Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet Energa Cup - Bobolice 2017: