Memoriał Agaty Mróz: dąbrowianki zaczęły od zwycięstwa

Pierwsze spotkania memoriału poświęconego pamięci Agaty Mróz-Olszewskiej były uwerturą przed wydarzeniem dnia, Superpucharem Polski siatkarek. MKS Dąbrowa Górnicza i Hapoel Kfar-Saba pewnie wygrały swoje mecze.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
siatkarki Tauron MKS-u Dąbrowa Górnicza Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Tauron MKS-u Dąbrowa Górnicza

Zanim oficjalnie otwarto turniej i przywitano wszystkich uczestników zmagań w Dąbrowie Górniczej, rozegrano pierwsze spotkanie Memoriału. Izraelski Hapoel Kbar Saba nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem przedstawiciela węgierskiej ekstraklasy Bekescsabai. Pustki na trybunach wyraźnie wskazywały, że kibice czekają przede wszystkim na kolejne punkty piątkowego programu imprezy.

Tuż przed starciem o krajowy Superpuchar gospodarz Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej podejmował czeski TJ Sokol Frydek-Mistek, który brał udział w zeszłorocznej edycji wydarzenia. Rok temu Zagłębianki pokonały sąsiada zza południowej granicy 3:0, teraz już po starcie pierwszego seta (4:9) można było mieć obawy, że polskiej ekipie będzie trudno o powtórzenie takiego rezultatu. Dąbrowianki uspokoiły grę na tyle, by w dalszej fazie seta doprowadzić do remisu po 18 i dzięki przewadze fizycznej nad rywalem szybko zdobyły prowadzenie. Nie na długo, bo MKS zmarnował trzy piłki setowe, ale dzięki dobrym zagraniom Patrycji Polak wygrał seta.

Lepsza kultura gry i dokładność pomogły Zagłębiankom lepiej zacząć kolejną partię (9:4), ale punkty padały częściej po błędach jednej lub drugiej drużyny, niż po akcjach zakończonych sukcesem. Na plus można było zaliczyć aktywność Barbory Purchartovej przy siatce i polu serwisowym, przyzwoicie pokazała się Anastasia Baidiuk. Siatkarki w Frydka-Mistka stać było tylko na zdobycie 15 punktów i kilka udanych uderzeń Agnieszki Mitręgi, polskiej środkowej TJ Sokola.

Przyjezdne przez chwilę prowadziły w trzeciej odsłonie spotkania, by na chwilę oddać pola MKS-owi (16:14) i zaraz potem skorzystać z autowych ataków polskiego przeciwnika, zdobywając 20. punkt. Miejscowe męczyły się z wyprowadzaniem kończących uderzeń, ale wytrzymały kolejną nerwową walkę na przewagi i dzięki precyzji Patrycji Polak mogły schodzić z parkietu w dobrych humorach.

ZOBACZ WIDEO: Dariusz Tuzimek: Decyzja Nawałki była szokująca. Na miejscu Fabiańskiego byłbym potężnie rozczarowany

Wyniki pierwszego dnia VI Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej:

Bekescsabai RSE - Hapoel Kfar-Saba 0:3 (17:25, 18:25, 16:25)

MKS Dąbrowa Górnicza - TJ Sokol Frydek-Mistek 2:0 (26:24, 25:15)

MKS: Martiniuc, Dreczka, Polak, Trivunović, Purchartova, Tobiasz, Drabek (libero)

7 października (sobota):

Godzina 14:00: Bekescsabai – TJ Sokol Frýdek-Místek

16:00: parada kolumny motocyklistów wyznaczonymi ulicami Dąbrowy Górniczej

16:30: symulacja wypadku samochodowego - zderzenie samochodów z udziałem straży pożarnej, policji i pogotowia ratunkowego, w tym: rozcinanie samochodów, celem wydostania poszkodowanych, interwencja policji i pogotowia ratunkowego z wszelkimi procedurami stosowanymi w takich przypadkach.

18:00: MKS Dąbrowa Górnicza – Hapoel Kfar-Saba

Czy wybierasz się na mecze IV Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×