KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rusza VI Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej. Szczytny cel i poważna stawka

Dąbrowa Górnicza po raz trzeci ugości wyjątkowy turniej siatkarski, upamiętniający przedwcześnie zmarłą reprezentantkę Polski, Agatę Mróz-Olszewską. Liczy się nie tylko sport, ale i pomoc w promocji krwiodawstwa.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Agata Mróz-Olszewska / Na zdjęciu: Agata Mróz-Olszewska

W porównaniu z poprzednimi edycjami Memoriału skład uczestników turnieju nie powala na kolana. Poza gospodarzem, MKS-em Dąbrowa Górnicza, na parkiecie Hali Centrum zobaczymy czeski TJ Sokol Frydek Mistek, węgierskie Bekescsabai RSE i izraelski Hapoel Kfar-Saba, z którym niedługo w eliminacjach Ligi Mistrzyń zmierzy się Developres SkyRes Rzeszów. Jak podkreślali organizatorzy wyjątkowej imprezy, niezależnie od poziomu sportowego chodzi przede wszystkim o przypominanie osoby Agaty Mróz-Olszewskiej i kontynuowanie jej dzieła.

- Agata chorowała od 16 roku życia, już wtedy były widoczne oznaki zbliżającej się białaczki. A mimo to zdecydowała się na macierzyństwo, żeby coś po sobie pozostawić, nie tylko wybitne osiągnięcia sportowe - przypominał pomysłodawca Memoriału Mieczysław Barański. Podkreślił, że turniej ku czci zmarłej w 2008 roku dwukrotnej mistrzyni Europy pomógł powiększyć w kilka lat bazę dawców szpiku kostnego z 30 tysięcy do ponad miliona. Wyjątkowe miejsce w tej działalności zajmuje Dąbrowa Górnicza, która gości imprezę Fundacji Kropla Życia po raz trzeci w historii. - Prezydent miasta jest lekarzem i sprawy ochrony zdrowia oraz profilaktyki są mu szczególnie bliskie. Dlatego razem w Fundacją uznaliśmy, że warto działać właśnie tutaj - powiedział prezes MKS-u Robert Koćma.

Dąbrowianki postarają się w swoim trzecim występie o wygranie imprezy. do tej pory zajmowały za każdym razem drugą lokatę. - Dla niektórych dziewczyn będzie to debiut przed dużą publicznością i kamerami. O przeciwnikach nie wiemy zbyt wiele, dlatego będziemy obserwować, jak zawodniczki radzą sobie w takich sytuacjach - oceniła Magdalena Śliwa. Dla jednej z jej podopiecznych udział w Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej będzie szczególnym wydarzeniem. Mowa o rozgrywającej Ewelina Tobiasz, która podobnie jak patronka imprezy, pochodzi z Tarnowa. - To podopieczna naszej fundacji! Pomagaliśmy jej rodzicom, działającym jak my w sferze społecznej i jesteśmy dumni, że w tym roku zobaczymy ją w naszych rozgrywkach - zaznaczył Barański.

Jednym z najważniejszych wydarzeń Memoriału będzie rozegrany w piątek 6 października mecz o Superpuchar Polski pomiędzy Chemikiem Police i Grot Budowlanymi Łódź. Ceny biletów na każdy dzień turnieju w Dąbrowie Górniczej to 10, 15, 25 i 50 złotych, za karnety należy zapłacić w zależności od miejsca w hali 25, 40, 60 lub 120 złotych.

ZOBACZ WIDEO: Pracownicy Wirtualnej Polski wygrali Runmageddon!

W sobotę 7 października przed Halą Centrum będzie stał ambulans, w którym od godz. 12:30 do 17 będzie można oddać krew i zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego. Między siatkarskimi spotkaniami odbędą się prezentacje szkół imienia Agaty Mróz-Olszewskiej i ambasadorów Fundacji Kropla Życia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła małżonka prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda.

Program VI Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej (Hala Centrum, Dąbrowa Górnicza)

Piątek, 6 października:

12:00 - 14:00 - mecz Bekescsabai RSE - Hapoel Kfar-Saba Volleyball Club
14:30 - oficjalne otwarcie, powitanie gości, przedstawienie organizatorów, partnerów i prezentacja drużyn, hymny narodowe
15:00 - 17:00 - mecz MKS Dąbrowa Górnicza - Sokol Frydek-Mistek
18:00 - 20:00 - mecz o Superpuchar Polski w siatkówce kobiet Chemik Police - Grot Budowlani Łódź

Sobota, 7 października:

12:30 - 17:00 - akcja krwiodawstwa i rejestracji dawców szpiku kostnego
14:00 - 16:00 - mecz Bekescsabai RSE - Sokol Frydek-Mistek
16:00 - 16:30 - parada kolumny motocyklistów wyznaczonymi ulicami Dąbrowy Górniczej
16:30 - 17:30 - symulacja wypadku samochodowego - zderzenie samochodów z udziałem straży pożarnej, policji i pogotowia ratunkowego, w tym rozcinanie samochodów, celem wydostania poszkodowanych, interwencja policji i pogotowia ratunkowego z wszelkimi procedurami stosowanymi w takich przypadkach.
18:00 - 20:00 - mecz MKS Dąbrowa Górnicza - Hapoel Kfar-Saba Volleyball Club

Niedziela, 8 października:

10:00 - 12:00 - mecz Sokol Frydek-Mistek - Hapoel Kfar-Saba Volleyball Club
12:45 - 14:30 - mecz MKS Dąbrowa Górnicza - Bekescsabai RSE
14:30 - 15:00 - oficjalne zakończenie, wręczenie medali

Czy zamierzasz śledzić Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • Szmondak Zgłoś komentarz
  Czy nie lekką przesadą jest granie meczu w niedzielę o 10:00? Nie można by zakończyć turnieju meczami rozpoczynającymi się w ostatni dzień turnieju od 12:00?
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×