Cerrad Czarni - BBTS: bielszczanie bezradni w Radomiu

Cerrad Czarni Radom wykorzystali atut własnego boiska i w 5. kolejce PlusLigi 2017/2018 pokonali w trzech setach BBTS Bielsko-Biała.

Tomasz Rosiński
siatkarze Cerradu Czarnych Radom WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: siatkarze Cerradu Czarnych Radom
Obydwa zespoły zanotowały słaby początek sezonu, gdyż radomianie wygrali tylko 1 z 4 meczów, natomiast bielszczanie przegrali wszystkie trzy swoje dotychczasowe pojedynki.

Od początku rywalizacji w Radomiu lepiej radzili sobie Cerrad Czarni, którzy objęli prowadzenie 8:6. Ciężar gry w ekipie gospodarzy brał na swoje barki atakujący Michał Filip, a wspomagał go Wojciech Żaliński (15:8). BBTS miał ogromne kłopoty w ofensywie, przez co przegrywał 11:19. Podopieczni Roberta Prygla już nie zaprzepaścili swojej szansy w inauguracyjnym secie i triumfowali do 16.

Przyjezdni, podrażnieni porażką w pierwszej odsłonie, z wysokiego "c" rozpoczęli drugą partię i wygrywali 9:5. Udanie poczynał sobie duet Oleg Krikun - Piotr Łukasik, dzięki któremu drużyna z Bielska-Białej przez pewien czas utrzymywała swoją przewagę (9:13). Z czasem do głosu zaczęli dochodzić Czarni, którym sygnał do natarcia dał Filip, zaś swoje trzy grosze dorzucił Dmytro Teremienko (18:18), co zapowiadało emocjonującą końcówkę 2. części konfrontacji. Na finiszu skuteczniej zagrali radomscy siatkarze, którzy zwyciężyli 25:23 i byli o krok od odniesienia wiktorii w tym starciu.

Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła z rytmu zawodników z Radomia, którzy byli na fali i prowadzili 10:7. Spokojnie rozgrywał Kamil Droszyński, zaś jego klubowi koledzy pewnie kończyli swoje ataki (16:11). Na boisku dzielili i rządzili Cerrad Czarni, którzy z każdą kolejną akcją przybliżali się do sukcesu. Tomasz Fornal oraz spółka potrafili postawić kropkę nad "i", wygrywając trzecią partię 25:17, a w całym meczu 3:0.