KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Obrona roku? O tej akcji mówią całe siatkarskie Stany Zjednoczone

Jeszcze do niedawna Autumn Finney była nikomu nieznaną siatkarką. Teraz udziela wywiadów w ESPN i otrzymuje gratulacje od największych gwiazd. A wszystko dzięki jednej fenomenalnej interwencji w obronie.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Piątek 20 października, lokalny mecz amerykańskich liceów Decatur i Crum w stanie Texas. Trzeci set, 22:17 dla Decatur. Po ataku przyjmującej gości Mallory Downe zdołała tylko odbić piłkę jedną ręką i zmusiła libero Tayte Helton do rozpaczliwego padu na parkiet w próbie uratowania akcji. Wydawało się, że Decatur High School musi stracić punkt i powinno zacząć myśleć o kolejnej wymianie.

W tym momencie do akcji wkroczyła bohaterka meczu, a ostatnio także całych siatkarskich Stanów Zjednoczonych. Autumn Finney, przyjmująca Decatur, pobiegła za uciekająca na aut piłką, wyskoczyła jak najwyżej w górę nad leżącą libero i przebiła piłkę na stronę rywalek. Jej zagranie wzbudziło owację na trybunach hali, a ostatecznie wymiana zakończyła się punktem dla Decatur, które wygrało całe spotkanie 3:1.

Spektakularne zagranie siedemnastolatki przeszłoby bez echa, gdyby nie media społecznościowe. Filmik z wyczynem Finney podbił najpierw Twittera, potem Youtube, zaczęły go pokazywać mniejsze i większe portale sportowe w Stanach, aż w końcu tematem zainteresowała się ESPN, jedna z największych amerykańskich stacji sportowych. W rozmowie na jej antenie oszołomiona swoją popularnością uczennica Decatur High School skromnie przyznawała, że nie czuje się wielką bohaterką.

- Zrobiłam to, co musiała zrobić. Taki mam styl gry, wielu ludzi mi powtarza, że traktuję każdą akcję, jakby była najważniejsza na całym świecie. Kiedy działa adrenalina i jesteś myślami we właściwym momencie, po prostu robisz dobre rzeczy - przyznała z uśmiechem. Finney nie myśli na razie o kontynuowaniu siatkarskiej przygody na uniwersytecie, jej największym marzeniem jest dostanie się do Marines, poza tym znacznie dłużej trenowała lekkoatletykę.

Ale skoro jej akcja została dostrzeżona i doceniona przez słynną Kerri Walsh-Jennings, najbardziej rozpoznawalną przedstawicielkę siatkówki w USA, być może Autumn Finney uzyskała wyjątkowo dużą motywację do podążania obranym sportowym szlakiem. - Do diabła! To jest fenomenalne! Mam przeczucie, niezależnie od doskonałości tego zagrania, że dość często dokonujesz wielkich rzeczy na parkiecie. Tak trzymaj! - pisała na Twitterze trzykrotna mistrzyni olimpijska do wzruszonej nastolatki.

ZOBACZ WIDEO: Efektowne wypłynięcie na pełne morze podczas startu Volvo Ocean Race w Alicante (WIDEO)
Czy zachwyciła cię obrona Autumn Finney?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
espn.com/Twitter
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×