GKS - Dafi Społem: śląska maszyna pędzi dalej! Czwarta wygrana katowiczan z rzędu

W meczu 7. kolejki PlusLigi 2017/2018 siatkarze GKS-u Katowice dali popis swoich umiejętności. Ślązacy zagrali bardzo dobre spotkanie, odnosząc pewne zwycięstwo 3:0 nad Dafi Społem Kielce.

Olga Krzysztofik
GKS Katowice WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / GKS Katowice
W tym sezonie Ślązacy spisują się bardzo dobrze, a do spotkania z kielczanami przystąpili w wyśmienitych nastrojach, bo po trzech wygranych z rzędu.

Początek konfrontacji był wyrównany i nie zapowiadał tego, co miało wydarzyć się później. Na razie kielczanie byli w stanie nawiązać walkę z GieKSą. Gospodarze odskoczyli dopiero po dwóch asach Gonzalo Quirogi (10:6), po czym systematycznie powiększali swoją przewagę. Znów bardzo dobrze spisywał się duet Karol Butryn - Quiroga, który napędzał GKS.

W samej końcówce podopiecznym Piotra Gruszki przydarzył się przestój. Ich prowadzenie zmalało do czterech "oczek", ale wytrzymali presję i objęli prowadzenie 1:0.

Drugi set przebiegł w mgnieniu oka. Ślązacy nie pozwolili rywalom na zbyt wiele. Skuteczny atak i trudna zagrywka zupełnie rozbiły Dafi Społem. Dziesięciominutowa przerwa nie odmieniła oblicza spotkania, kielczanie nadal na tle gospodarzy prezentowali się źle.

Do walki swoich kolegów starali pobudzić się Jakub Wachnik i Aleksiej Nalobin, ale GKS nie zamierzał oddać inicjatywy przyjezdnym. Konsekwentna gra doprowadziła Ślązaków do pewnego triumfu 3:0. To ich czwarta z rzędu wygrana w tym sezonie PlusLigi.

GKS Katowice - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:21, 25:12, 25:15)

GKS: Komenda, Quiroga, Pietraszko, Butryn, Kapelus, Kohut, Mariański (libero) oraz Stelmach, Sobański.

Dafi Społem: Stępień, Pawliński, Wachnik, Nalobin, Wachnik, Łapszyński, Morozow, Czunkiewicz (libero) oraz Szymański, Adamski, Schamlewski, Superlak.

MVP: Karol Butryn (GKS Katowice)

Czy GKS Katowice stać na walkę o medale PlusLigi 2017/2018?