Turcja: fantastyczny Konarski doprowadził Ziraat do zwycięstwa

Zespół Dawida Konarskiego i Bartosza Kurka wciąż jest niepokonany w lidze tureckiej. Tym razem Ziraat Bankasi pokonał Inegol Belediyesi 3:1. Duży udział w zwycięstwie miał nasz atakujący. W całym spotkaniu zdobył 20 punktów.

Nicole Makarewicz
Dawid Konarski Materiały prasowe / tvf.org.tr / Na zdjęciu: Dawid Konarski
Drużyna z Ankary odniosła już siódmą wygraną z rzędu. Tak jak w poprzednich spotkaniach, zwycięstwo było pewne. W pierwszym secie ankarczycy zdemolowali rywala, pozwalając mu na zdobycie tylko 16 punktów. Drugi set był bardziej wyrównany, ale znów lepszy okazał się Ziraat. Trzecia partia padła łupem Inegolu Belediyesi, lecz w kolejnej odsłonie zespół reprezentantów Polski przypieczętował swoje zwycięstwo.

Kolejny udany występ w lidze tureckiej zaliczył Dawid Konarski. Przez siedem meczów atakujący wyrósł na prawdziwego lidera swojego zespołu. W rywalizacji z Inegolem udowodnił swoją wartość, zdobywając 20 punktów, 14 z nich atakiem. Do tego dołożył aż pięć bloków i jednego asa.

Walczący z kontuzją Bartosz Kurek wciąż czeka na swój debiut.

Wyniki 7. kolejki ligi tureckiej:

Fenerbahce Grundig Stambuł - Jeopark Kula Belediye 3:1 (25:22, 25:21, 22:25, 25:18)

Maliye Milli Piyango Ankara - Afyon Belediye Yuntas 3:0 (25:20, 25:19, 25:15)

Arkas Izmir - Istanbul BBSK 3:0 (25:20, 25:21, 25:23)

Torul Genclik - Halkbank Ankara 0:3 (16:25, 16:25, 14:25)

Ziraat Bankasi Ankara - Inegol Belediyesi 3:1 (25:16, 25:21, 22:25, 25:15)

Galatasaray HDI Sigorta Stambuł - Besiktas Stambuł 3:0 (25:17, 25:23, 25:13)