Z tablicy wyników zniknął punkt! Skandal w meczu ligi włoskiej

Osoba obsługująca tablicę wyników na meczu siatkówki we Włoszech popełniła fatalny błąd. Trener Miguel Angel Falasca za późno zorientował się, że jego drużynie brakuje punktu!

Piotr Bobakowski
Miguel Falasca / Na zdjęciu: Miguel Falasca
Do niecodziennej sytuacji doszło w meczu siatkówki mężczyzn Gi Group Monza - Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia (1:3). W trzecim secie niedzielnego pojedynku w lidze włoskiej, przy stanie 15:12 dla gospodarzy, sędziowie nie zauważyli bowiem pomyłki osoby, obsługującej tablicę wyników.

Po wideoweryfikacji drużynie z Monzy zniknął... punkt. Tablica elektroniczna, zamiast 15:13, pokazywała rezultat 14:13. Co ciekawe, w ferworze walki początkowo błędu nie zauważyli trenerzy ani siatkarze. Dopiero podczas przerwy szkoleniowiec Monzy, Miguel Falasca, zorientował się, że wynik jest nieprawidłowy.

Na nic jednak zdały się protesty. Sędziowie nie zmienili rezultatu. Pomyłka miała poważne konsekwencje dla siatkarzy byłego szkoleniowca Skry Bełchatów, ponieważ ekipa Gi Group Monza przegrała seta nr 3 (23:25). W kolejnej partii górą też byli goście i to oni wygrali spotkanie w czterech setach.