Jastrzębski - Cuprum: lubinianie rozbici w Jastrzębiu-Zdroju

W 8. kolejce PlusLigi 2017/2018, drużyna Jastrzębskiego Węgla w trzech setach rozprawiła się z Cuprum Lubin. To czwarte zwycięstwo jastrzębian w obecnym sezonie.

Tomasz Rosiński
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla WP SportoweFakty / Roksana Biebiela / Na zdjęciu: Siatkarze Jastrzębskiego Węgla
Starcia Jastrzębskiego z Cuprum zazwyczaj dostarczały dużą dawkę emocji. W związku z tym, kibice liczyli, że i tym razem będzie ciekawie w jastrzębskiej hali. Jednakże było to jednostronne widowisko, które zakończyło się efektowną wiktorią brązowych medalistów mistrzostw Polski.

"Miedziowi" przystąpili do piątkowej rywalizacji osłabieni brakiem kontuzjowanego przyjmującego Roberta Tahta, co zapewne wpłynęło na słabszą postawę podopiecznych Patricka Duflosa, którzy w żadnej z odsłon nie przekroczyli granicy dwudziestu punktów.

Od początku potyczki lepiej radzili sobie gospodarze, którzy szybko objęli prowadzenie 7:3. Sporo problemów w przyjęciu zagrywki miał Milos Terzić, co skrzętnie wykorzystywali jastrzębianie (14:7). W ofensywie brylowali Salvador Hidalgo Oliva i Maciej Muzaj, którzy byli praktycznie nieuchwytni dla rywali. "Pomarańczowi" już do końca pierwszego seta dzielili i rządzili na boisku, ostatecznie zwyciężając do 17.

Po zmianie stron do cięższej pracy zabrali się przyjezdni, którzy wygrywali 8:4 po skutecznym zagraniu Terzicia. Z czasem ekipa JW zaczęła przejmować kontrolę nad wydarzeniami w II odsłonie i odrobili straty z nawiązką (10:9). Umiejętnie rozgrywał Lukas Kampa, a pewnym punktem swojego zespołu był Salvador Hidalgo Oliva (18:14). Miejscowi zawodnicy byli w stanie postawić kropkę nad "i", triumfując 25:17.

Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła Jastrzębskiego Węgla z dobrego rytmu (12:5). W bloku dobrze prezentował się przyjmujący Jason DeRocco, zaś trudne zagrywki posyłał Salvador Hidalgo Oliva. Jastrzębska drużyna już do końca konfrontacji kontrolowała sytuację (25:18) i wygrała mecz 3:0.

PlusLiga, 8. kolejka:

Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 3:0 (25:17, 25:17, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Sobala (5), Kampa (2), De Rocco (16), Kosok (3), Muzaj (18), Hidalgo Oliva (19), Popiwczak (libero).

Cuprum Lubin: Kaczmarek (10), Michalski (5), Pupart (7), Hain (5), Masny (2), Terzić (5), Kryś (libero) oraz Patucha (1), Gorzkiewicz, Biegun (1).

MVP: Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel).