Serie A: porażki zespołów Miłosza Hebdy i Damiana Domagały

W 7. kolejce Serie A 2017/2018, ekipa Tonno Callipo Vibo Valentia (Damian Domagała) przegrała 1:3 z Revivre Milano, zaś BCC Castellana Grotte (Miłosz Hebda) poległa w starciu z LPR Piacenza (0:3).

Tomasz Rosiński
Miłosz Hebda WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Miłosz Hebda
Siatkarze Tonno Callipo dobrze rozpoczęli rywalizację z Revivre, gdyż wygrali pierwszego seta 25:23. Jednakże w następnych partiach przyjezdni musieli uznać wyższość gospodarzy, notując czwartą porażkę w tym sezonie.

Swój zespół do triumfu poprowadził atakujący Nimir Abdel-Aziz (były zawodnik między innymi ZAKSY Kędzierzyn-Koźle), który zapisał na swoim koncie 24 punkty. Natomiast najwięcej "oczek" dla gości - 17 - wywalczył Oleg Antonow. Atakujący Domagała zameldował się na boisku dopiero w IV odsłonie i zakończył pojedynek z dorobkiem 5 punktów (4-atak, 1-zagrywka), kończąc 67 procent swoich akcji w ofensywie.

Zawodnicy z Piacenzy w pokonanym polu zostawili BCC Castellana, odnosząc wiktorię w trzech odsłonach (kolejno do 20, 23 i 22). Liderami LPR w ataku byli Trevor Clevenot (16 pkt) i Simone Parodi (13 pkt). Przyjmujący Hebda wszedł na krótką zmianę w drugim secie.

Wyniki 7. kolejki spotkań Serie A 2017/2018:

Revivre Milano - Tonno Callipo Vibo Valentia 3:1 (23:25, 25:22, 25:22, 25:22)
Najwięcej punktów: dla Revivre Milano - Nimir Abdel-Aziz (24), Klemen Cebulj (11); dla Tonno Callipo Vibo Valentia - Pieter Verhees (17), Oleg Antonow (15), [...], Damian Domagała (5).

BCC Castellana Grotte - LPR Piacenza 0:3 (20:25, 23:25, 22:25)
Najwięcej punktów: dla BCC Castellana Grotte - Djalma Moreira (13), Roberto Cazzaniga (11), Miłosz Hebda; dla LPR Piacenza - Trevor Clevenot (16), Simone Parodi (13).

Cucine Lube Civitanova - Biosì Indexa Sora 3:0 (25:21, 25:16, 25:15)

Calzedonia Werona - Bunge Ravenna 3:2 (25:23, 30:28, 22:25, 22:25, 20:18)

Taiwan Excellence Latina - Azimut Modena 1:3 (24:26, 25:22, 32:34, 16:25)

Kioene Padova - Gi Group Monza 3:1 (25:8, 17:25, 36:34, 25:22)

Sir Safety Conad Perugia - Diatec Trentino / środa, 15 listopada 2017 r., godz. 20:30

14. Biosì Indexa Sora 7 0-7 4:21 1

Czy Damian Domagała wywalczy sobie miejsce w wyjściowej szóstce Tonno Callipo Vibo Valentia?