WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Konflikt w Jastrzębskim Węglu. Klub zerwał współpracę z kibicami

Zaognił się konflikt na linii klub kibica - działacze Jastrzębskiego Węgla. Ci drudzy postanowili zerwać współpracę z grupą fanów. Bezpośrednim powodem jest "skandaliczne i bulwersujące zachowanie kibiców".
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
WP SportoweFakty / Roksana Bibela / Na zdjęciu: kibice Jastrzębskiego Węgla

Podczas drugiego seta meczu eliminacji do Ligi Mistrzów klub kibica Jastrzębskiego Węgla zakończył prowadzenie dopingu. Choć przyjmujący jastrzębskiego zespołu Salvador Hidalgo Oliva prosił fanów, by nadal wspierali swój zespół, to ci nie zamierzali ustąpić.

Był to protest przeciwko działaczom, którzy nie chcą ze stowarzyszeniem kibiców podpisać umowy dotyczącej ustalenia warunków współpracy pomiędzy obiema stronami. Zdaniem władz Jastrzębskiego Węgla, zachowanie klubu kibica naruszyło atmosferę sportowego święta, jakim był awans JW do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Zarząd klubu z Jastrzębia-Zdroju wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie, w którym przekazał informację, że zakończył współpracę z klubem kibica. Jednocześnie klub zakłada nowe stowarzyszenie fanów.

Oświadczenie zarządu Jastrzębskiego Węgla:

Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. z przykrością informuje, iż z dniem dzisiejszym, tj. 13 listopada br. klub zakończył współpracę ze Stowarzyszeniem Społecznym Klub Kibica KS Jastrzębie-Borynia.

Jednocześnie podajemy, że KS Jastrzębski Węgiel S.A. wraz ze swym akcjonariuszem Klubem Sportowym Jastrzębie-Borynia organizuje wsparcie w postaci założenia nowego Klubu Kibica. Serdecznie zapraszamy wszystkich prawdziwych kibiców, w tym członków obecnego Klubu Kibica, do zgłaszania się w naszej siedzibie przy Alei Jana Pawła II nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju w każdy dzień roboczy w godzinach od 8.00 do 15.00 celem złożenia pisemnej deklaracji przystąpienia do nowego Klubu Kibica lub też o kontakt telefoniczny pod numerem 665 861 765.

Powodem powyższej decyzji jest brak podpisania umowy w zakresie ustalenia warunków współpracy oraz skandaliczne i bulwersujące zachowanie się Klubu Kibica podczas wczorajszego meczu eliminacji Ligi Mistrzów naszej drużyny z cypryjskim zespołem Omonia Nikozja. Swoim zachowaniem w trakcie meczu Klub Kibica naruszył atmosferę sportowego święta związanego z wywalczeniem awansu naszego zespołu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Jako Prezes Zarządu oświadczam, że od kilku miesięcy podejmowałem działania celem ustalenia warunków współpracy z Klubem Kibica, w tym zasad jego funkcjonowania w hali oraz istniejących możliwości wsparcia finansowego. Jednak wsparcie finansowe warunkowałem przedłożeniem przez Zarząd Klubu Kibica preliminarza kosztów oraz zawarcia umowy regulującej zasady naszej współpracy. W tym też temacie zaproponowałem pisemnie Zarządowi Klubu Kibica spotkanie, które miało odbyć się w dniu 03.11.2017r. bezpośrednio po meczu z Cuprum Lubin, jednak pismem z dnia 27.10.2017r. Zarząd Klubu Kibica odmówił uczestnictwa w takim spotkaniu. Wyrażam głębokie przekonanie, że wyżej opisane działania destrukcyjne to działania wyłącznie pojedynczych osób i jestem przekonany, że wśród obecnych członków Klubu Kibica są prawdziwi kibice i tych zapraszam do dalszej współpracy.

Dziękuję wszystkim kibicom, którzy wsparli nasz zespół w ostatnim meczu i proszę o doping w kolejnych meczach

ZOBACZ WIDEO "Damy z siebie wszystko" #2. Roman Kosecki zdecydowanie o Legii: Takich rzeczy nie może być w piłce europejskiej

Czy Jastrzębski Węgiel postąpił słusznie zrywając współpracę z klubem kibica?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
jastrzebskiwegiel.pl

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×