ŁKS Commercecon - Legionovia: godzina gry i nowy lider LSK

Dzięki sobotniemu potknięciu Chemika Police siatkarki ŁKS Commercecon stanęły przed szansą wskoczenia na pozycję lidera i z niej skorzystały. Łodzianki pokonały Legionovię Legionowo 3:0 i objęły prowadzenie w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet.

Krzysztof Sędzicki
siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź

ŁKS Commercecon Łódź był zdecydowanym faworytem wtorkowego starcia, choć mając na uwadze niespodzianki z poprzedniej kolejki, niczego nie można było być pewnym. Aby przesunąć się na pozycję lidera Ełkaesianki potrzebowały zwycięstwa w trzech setach.

Początkowo jednak niewiele wskazywało na to, że biało-czerwono-białe odniosą tak łatwe zwycięstwo. Legionowianki doskonale weszły w mecz i przez większość premierowej odsłony dyktowały warunki. Motorem napędowym zespołu była Anna Bączyńska, dzięki której Legionovia wyszła na prowadzenie 9:5 i 16:14. Jednak gdy podopieczne Michala Maska opanowały błędy, ruszyły do odrabiania strat. Po raz kolejny w tym sezonie stery w biało-czerwono-białej drużynie przejęła Katarzyna Sielicka i poprowadziła ją do wygranej 25:22.

O drugim secie wystarczy chyba wspomnieć, że się odbył. Łodzianki rozpoczęły go od 5:0 po trzech asach Lucie Muhlsteinovej. To ustawiło całą partię. Novianki wygrały w niej zaledwie siedem akcji. Trener Maciej Bartodziejski wymienił cały skład, lecz i to nie pomogło. Nie minęło nawet 50 minut a w Atlas Arenie nastała dziesięciominutowa przerwa.

Po niej nic się nie zmieniło. Gospodynie były nie do zatrzymania zarówno na skrzydłach, jak i na środku. Przed kolejnym pogromem Novianki uratowała Anna Bączyńska, ale i tak to była kropla w morzu potrzeb ekipy z Mazowsza. Łodzianki triumfowały 25:15 i dzięki temu wskoczyły na fotel lidera Ligi Siatkówki Kobiet.

ŁKS Commercecon Łódź - Legionovia Legionowo 3:0 (25:22, 25:7, 25:15)

ŁKS Commercecon: Muhlsteinova, Sielicka, Kwiatkowska, Kowalińska, Bidias, Efimienko, Strasz (libero) oraz Mras, Wawrzyńczyk, Szyjka (libero).

Legionovia: Szpak, Bączyńska, Pacak, Jasek, Damaske, Alagierska, Korabiec (libero) oraz Mielczarek, Rasińska, Grabka, Wójcik, Adamek (libero).

MVP: Regiane Fernanda Aparecida Bidias (ŁKS Commercecon).

Czy ŁKS Commercecon Łódź znajdzie się w pierwszej czwórce LSK?