ZAKSA - MKS: strzał w dziesiątkę! Kędzierzynianie nadal niepokonani

W 10. kolejce PlusLigi 2017/2018 ZAKSA znów wygrała. Kędzierzynianie ograli 3:1 MKS Będzin, zachowując miano jedynej niepokonanej drużyny w ekstraklasie.

Olga Krzysztofik
Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
Kędzierzynianie idą przez rozgrywki PlusLigi niczym burza, z mianem niepokonanych są zdecydowanym liderem tabeli. ZAKSA była faworytem spotkania, lecz będzinianie nie zamierzali się poddawać. - Udowadnialiśmy już wiele razy, że umiemy grać, ale musimy to robić zespołowo i odważnie. Wierzę w naszą drużynę - mówił przed sobotnim meczem kapitan Artur Ratajczak.

Trener Stelio DeRocco zdecydował się na zmianę w podstawowym składzie, po raz pierwszy w tym sezonie rozpoczął spotkanie z Jonahem Seifem na pozycji rozgrywającego zamiast z Łukaszem Kozubem.

Po dwóch skutecznych atakach Rafaela Araujo przyjezdni prowadzili 4:3, ale w mgnieniu oka utracili tę przewagę. Świetnie w mecz wszedł Maurice Torres, który poza skuteczną grą na siatce, posłał trzy asy z rzędu (12:7). Głównym problemem MKS-u było przyjęcie, w premierowej odsłonie ZAKSA posłała osiem asów! W tej partii będzinianie zostali rozbici do 13.

Mimo takiego pogromu MKS rozpoczął drugiego seta z animuszem, dobrą zmianę dał Jan Klobucar, a wysiłki całej drużyny złożyły się na skromną przewagę. Po ataku Mateusza Bieńka ZAKSA objęła prowadzenie (15:14), od tego momentu gra się wyrównała, a wynik oscylował w okolicach remisu. W końcówce nie do zatrzymania był Rafał Faryna, jego trzy ataki i jedno zbicie Marcina Walińskiego dały MKS-owi zwycięstwo.

Drugi set pokazał, że będzinianie nie boją się mistrzów Polski i są w stanie z nimi walczyć. Jednak dziesięciominutowa przerwa zmieniła obraz gry, znów przeważającą stroną była ZAKSA, a MKS miał problem ze skutecznością gry. W efekcie miejscowi rozgromili rywali ponownie do 13.

Zagłębiacy próbowali znów nawiązać z mistrzami Polski walkę, ale nie potrafili wrócić do skutecznej gry z drugiego seta. Choć Faryna i Kozub dali dobrą zmianę, to nie odmienili oblicza MKS-u. Z kolei ZAKSA prowadzona przez Sama Deroo pewnie zmierzała do zwycięstwa. Wprawdzie podopieczni DeRocco poderwali się do walki, lecz nie odwrócili losów tej partii.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - MKS Będzin 3:1 (25:13, 22:25, 25:13, 25:21)

ZAKSA: Rejno, Toniutti, Bieniek, Torres, Semeniuk, Deroo, Zatorski (libero) oraz Jungiewicz.

MKS: Waliński, Ratajczak, Seif, Grzechnik, Jordanow, Araujo, Potera (libero) oraz Kozub, Klobucar, Przybyła, Peszko, Faryna, Kowalski.

MVP: Kamil Semeniuk (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Czy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle obroni tytuł mistrza Polski?