Liga Mistrzów: historyczny start Forde Store, ważny triumf Diatec Trentino

Wystartowała faza grupowa najbardziej prestiżowego europejskiego pucharu - Ligi Mistrzów. W pierwszej kolejce zwycięstwa odnieśli gracze Forde Store Levoranta Sastamala oraz Diatec Trentino.

Olga Krzysztofik
Siatkówka WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Siatkówka
Zespół z Sastamali rozpoczął pisanie historii fińskiej siatkówki. Jest to bowiem pierwsza drużyna z Finlandii, która występuje w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Na inaugurację rozgrywek Ford Store Levoranta podjęła PAOK Saloniki.

Było to niesamowicie zacięte spotkanie, dwa z pięciu setów kończyły się grą na przewagi, a oba wygrał PAOK. Jednak ostatecznie ze zwycięstwa mogli cieszyć się gospodarze, Ford Store Levoranta triumfował 3:2. Dla fińskiej drużyny jest to wymarzony start historycznego sezonu w Lidze Mistrzów.

Najlepiej punktującym zespołu z Sastamali był Urpo Sivula (23 punkty), a w szeregach PAOK-u wyróżnił się Ramon Martinez Gion (26 punktów).

W grupie B występują jeszcze VfB Friedrischafen i Halkbank Ankara - te zespoły rozegrają spotkanie 7 grudnia.

Grupa B

Ford Store Levoranta Sastamala - PAOK Saloniki 3:2 (25:19, 27:29, 33:35, 25:23, 15:11)

Na inaugurację fazy grupowej Ligi Mistrzów zostało rozegrane również jedno spotkanie w grupie E, gdzie Noliko Maaseik podjęło Diatec Trentino. Gospodarze zdołali urwać rywalom tylko jednego seta - odwrócili losy trzeciej partii choć przegrywali różnicą pięciu punktów.

W szeregach Noliko występuje Kamil Rychlicki, który rozpoczął ten mecz w wyjściowym składzie, ale został zmieniony jeszcze w pierwszym secie. Najlepiej punktującymi graczami w spotkaniu byli Jelte Maan, Nicolas Bruno (po 12 punktów, obaj Noliko) oraz Renee Teppan  (19 punktów, Diatec).

Drugi z meczów 1. kolejki grupy E pomiędzy Arkasem Izmir a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zostanie rozegrany 6 grudnia.