Katarzyna Skowrońska-Dolata zadebiutowała w Brazylii

Polska siatkarka po raz pierwszy w tym sezonie wyszła na parkiet w barwach brazylijskiego Hinode Barueri. Dorobek Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty w spotkaniu przegranym 0:3 to sześć punktów.
Michał Kaczmarczyk
Materiały prasowe / Serie A / Na zdjęciu: Katarzyna Skowrońska-Dolata

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!

Pierwszy mecz Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty od stycznia tego roki i zerwania więzadła krzyżowego w prawym kolanie nie przejdzie do historii. Dowodzone przez słynnego Jose Roberto Guimaraesa siatkarki Hinode Barueri przegrały ćwierćfinałowe spotkaniu Pucharu Brazylii z Volei Nestle Osasco i tym samym odpadły z walki o krajowe trofeum. Najlepiej na parkiecie prezentowały się liderki wicemistrzyń brazylijskiej ekstraklasy, Tandara Caixeta (15 pkt) i Peruwianka Angela Leyva (13 pkt).

Polska atakująca zdobyła w swoim pierwszym od miesięcy oficjalnym meczu 6 punktów. Weszła na parkiet już w pierwszym secie, zapunktowała dwukrotnie w drugim, za to w trzeciej i ostatniej partii Skowrońska-Dolata była szóstkową siatkarką Hinode Barueri. - Jestem bardzo szczęśliwa z powrotu do gry po tylu miesiącach przerwy. Ale jestem bardzo niezadowolona z wyniku i wyeliminowania nas z pucharu. Teraz pozostaje mi tylko trenować coraz więcej, by jak najlepiej pomóc mojej drużynie - mówiła była reprezentantka Polski w pomeczowej rozmowie z brazylijskimi mediami.

Hinode Barueri, beniaminek brazylijskiej Superligi, po pierwszej fazie rundy zasadniczej zajmuje szóstą lokatę, mając na koncie sześć zwycięstw i pięć porażek. Klub, który powstał z inicjatywy selekcjonera kadry Brazylijek i reprezentuje jego rodzinne strony, wciąż czeka na powrót do pełni zdrowia środkowej Thaisy Daher, a od niedawna po dłuższej przerwie od gry w barwach Hinode występuje przyjmująca Jaqueline Carvalho.

Volei Nestle Osasco - Hinode Barueri 3:0 (25:15, 25:20, 25:15)

Czy śledzisz rozgrywki ligi brazylijskiej siatkarek?