Znamy komplet uczestników mistrzostw Europy kadetów i kadetek. Zabraknie reprezentacji Polski

Zakończyły się turnieje kwalifikacyjne do mistrzostw Europy kadetów i kadetek. Choć reprezentacje Polski zanotowały tylko po jednej porażce, to nie pojadą na tegoroczne czempionaty.

Olga Krzysztofik
Reprezentacja Polski kadetów (U-18) Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Polski kadetów (U-18)
Do walki w eliminacjach do mistrzostw Europy U-17 przystąpiło 29 zespołów, które zostały podzielone na osiem grup. Na czempionat awansowały zwyciężczynie grup - Rumunia, Włochy, Słowenia, Rosja, Serbia, Ukraina, Turcja oraz Białoruś. Kwalifikację uzyskały także trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc: Niemcy, Węgry i Holandia.

Eliminacji nie przeszły reprezentantki Polski, w decydującym spotkaniu uległy 1:3 Włoszkom. Biało-Czerwone zajęły drugie miejsce, lecz ich dorobek nie pozwolił na awans.

Turniej finałowy mistrzostw Europy U-17 odbędzie się od 13 do 21 kwietnia 2018 roku. Gospodarzem zmagań kadetek będzie Bułgaria.

Natomiast w kwalifikacjach na mistrzostwa Europy U-18 rywalizowało 28 drużyn, które zostały podzielone na siedem grup. Awans uzyskali zwycięzcy poszczególnych grup: Grecja, Turcja, Włochy, Białoruś, Bułgaria, Rosja oraz Belgia.

Bilet na czempionat zdobyły również trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc: Francja, Niemcy i Ukraina.

Awansu nie wywalczyli reprezentanci Polski. Podopieczni Sebastiana Pawlika w najważniejszym meczu przegrali 0:3 z Rosją, przez co zajęli drugie miejsce w swojej grupie, ale nie dało im to kwalifikacji.

Turniej finałowy Mistrzostw Europy U-18 odbędzie się od 7 do 15 kwietnia 2018 roku. Gospodarzami zmagań kadetów będą Czechy i Słowacja.