Puchar Challenge: waleczny Azerrail odpadł, koniec gry dla Magdaleny Gryki. Pewny awans zespołu Sylwii Wojcieskiej

W 1/16 finału Pucharu Challenge występowały dwie drużyny z Polkami w składzie. Choć Azerrail Baku Magdaleny Gryki odpadło z rozgrywek, to CSM Targovitse Sylwii Wojcieskiej wywalczyło awans.

Olga Krzysztofik
Siatkówka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
Rywalizację od 1/16 finału rozpoczęły dwie drużyny z Polkami w składzie. W pierwszym meczu Azerrail Baku, w którym rozgrywa Magdalena Gryka, niespodziewanie przegrało ze Stiintą Bacau. W rewanżowym starciu azerski zespół pokazał się z o wiele lepszej strony, a wygrana 3:0 sprawiła, że o losach rywalizacji zadecydował "złoty set".

W decydującej odsłonie, po wyrównanej walce, lepsza okazała się Stiinta. Choć Gryka nie rozpoczęła meczu w podstawowym składzie, to na boisku pojawiła się już w pierwszym secie i pozostała na nim do samego końca pojedynku. Polska rozgrywająca zdobyła 5 punktów (2 asy, 2 ataki, 1 blok).

Lepiej w 1/16 finału Pucharu Challenge poradziło sobie CSM Targoviste z Sylwią Wojcieską w składzie. CSM znów pewnie ograło Lewski Sofia, tym razem bez straty seta, dzięki czemu awansowało do kolejnej rundy. Polska środkowa była podstawową zawodniczką swojej drużyny, zdobyła 4 punkty (2 ataki, 2 bloki), W 1/8 finału rozgrywek CSM zagra z Olympiakosem Pireus.

Wyniki rewanżowych meczów 1/16 finału Pucharu Challenge kobiet:

Bursa BBSK - RSR Walfer 3:0 (25:12, 25:14, 25:18)
Wynik pierwszego meczu: 3:0 dla Bursy
Awans: Bursa BBSK

CVB Barca Barcelona - Charleroi Volley 2:3 (25:23, 25:27, 25:19, 21:25, 7:15)
Wynik pierwszego meczu: 3:0 dla Charleroi
Awans: Charleroi Voley

Hermes Oostende - CK Ponta Delgada 3:2 (25:20, 17:25, 20:25, 25:19, 15:12)
Wynik pierwszego meczu: 3:1 dla Hermes
Awans: Hermes Oostende

Tent Obrenovac - Zeleznicar Lajkovac 3:0 (26:24, 25:23, 25:19) Złoty set: 15:13
Wynik pierwszego meczu: 3:1 dla Zeleznicar
Awans: Tent Obrenovac

Nantes VB - Randaberg Il 3:0 (25:8, 25:11, 25:9)
Wynik pierwszego meczu: 3:0 dla Nantes
Awans: Nantes VB

Vasas Obuda Budapeszt - Kulachange VBC Galina Schaan 3:2 (20:25, 25:19, 25:18, 18:25, 15:12)
Wynik pierwszego meczu: 3:1 dla Vasas
Awans: Vasas Obuda Budapeszt

A. Linz-Steg - Ibsa CV Las Palmas 2:3 (25:21, 25:23, 13:25, 19:25, 14:16)
Wynik pierwszego meczu: 3:1 dla Ibsa
Awans: Ibsa CV Las Palmas

Viteos Neuchatel Universite - Holte IF 3:1 (25:22, 25:14, 21:25, 25:9)
Wynik pierwszego meczu: 3:0 dla Viteos
Awans: Viteos Neuchatel Universite

Azerrail Baku - Stiinta Bacau 3:0 (25:23, 27:25, 25:14) Złoty set: 13:15
Wynik pierwszego meczu: 3:1 dla Stiinty
Awans: Stiinta Bacau

Mladost Zagrzeb - Sm'Aesch Pfeffingen 0:3 (14:25, 22:25, 18:25) Złoty set: 10:15
Wynik pierwszego meczu: 3:1 dla Mladost
Awans: Sm'Aesch Pfeffingen

Olympiakos SFP Pireus - Minis de Arluy VB Logrono 3:0 (25:18, 25:12, 25:17)
Wynik pierwszego meczu: 3:2 dla Olympiakosu
Awans: Olympiakos SFP Pireus

CSM Targoviste - Lewski Sofia 3:0 (25:23, 25:16, 25:22)
Wynik pierwszego meczu: 3:1 dla CSM
Awans: CSM Targovitse

TJ Ostrawa - ZOK Osijek 3:0 (25:20, 25:16, 28:26)
Wynik pierwszego meczu: 3:0 dla TJ
Awans: TJ Ostrawa

OrPo Orivesi - KV Kastrioti Ferizaj 3:0 (25:17, 25:18, 25:19)
Wynik pierwszego meczu: 3:0 dla OrPo
Awans: OrPo Orivesi

ZOK Gacko - Strabag VC Bratysława 0:3 (18:25, 11:25, 18:25)
Wynik pierwszego meczu: 3:0 dla Strabag
Awans: Strabag VC Bratysława

Dynamo Krasnodar - UVC Holding Graz 3:0 (25:19, 25:9, 25:11)
Wynik pierwszego meczu: 3:2 dla Dynamo
Awans: Dynamo Krasnodar

Czy zespół Sylwii Wojcieskiej, CSM Targovitse, zagra o medale Pucharu Challenge?