Dafi Społem - Cuprum: trudna, ale zwycięska przeprawa lubinian w Kielcach

W spotkaniu 18. kolejki PlusLigi 2017/2018, zespół Cuprum Lubin po pięciosetowej batalii okazał się lepszy od Dafi Społem Kielce.

Tomasz Rosiński
Cuprum Lubin WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Cuprum Lubin
Zdecydowanymi faworytami czwartkowego pojedynku w Kielcach byli lubinianie, którzy wygrali swoje dwa ostatnie starcia (z Espadonem Szczecin i MKS-em Będzin). Natomiast miejscowi chcieli postawić swoim rywalom trudne warunki gry i nawiązać do swojej dobrej postawy w niedawnym meczu z Asseco Resovią Rzeszów (3:1).

Miedziowi rozpoczęli konfrontację z wysokiego "C", obejmując prowadzenie 6:2 po autowym ataku Tomislava Dokicia. Przyjezdni starali się kontrolować boiskowe wydarzenia, ale gospodarze ambitnie walczyli w każdej akcji (15:17). Kiedy podopieczni Patricka Duflosa wygrywali 21:17, wydawało się, że już nic nie wydarzy się w tym secie. Jednakże w końcówce swoją drużynę do walki poderwał Jakub Wachnik i to w głównej mierze za jego sprawą zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Daszkiewicza triumfowali do 23.

Początkowo po zmianie stron lepiej radzili sobie gracze Dafi Społem (5:2), ale z czasem goście przebudzili się z letargu i odrobili straty z nawiązką (10:12). Spokojnie rozgrywał Michał Masny, a skuteczni w ataku byli Łukasz Kaczmarek i Robert Taht. Tym razem ekipa z Lubina nie zaprzepaściła swojej szansy i odniosła wiktorię 25:20.

Po dziesięciominutowej przerwie Cuprum Lubin było na fali, zaś udana gra w bloku dała mu prowadzenie 9:6. Sporo błędów popełniał Dokić, co przekładało się na wynik na tablicy świetlnej. Na środku siatki dobrze radził sobie Piotr Hain, a lubińska drużyna z każdą kolejną akcją przybliżała się do sukcesu w III odsłonie. Ostatecznie Dawid Gunia i spółka zwyciężyli 25:22.

Porażka w trzecim secie nie podłamała gospodarzy, którzy zabrali się do ciężkiej pracy, a niezłymi zagraniami popisywał się Mariusz Schamlewski (12:9). Goście mylili się na zagrywce i w ofensywie, zaś kielczanie skrzętnie wykorzystywali kłopoty w szeregach Miedziowych. Miejscowi siatkarze nie roztrwonili swojej przewagi i doprowadzili do tie-breaka (25:19).

Od startu piątej partii na boisku trwała wymiana ciosów i nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi. W końcowym rozrachunku wszystko miało się rozstrzygnąć na finiszu batalii, a więcej zimnej krwi zachowali lubinianie (14:16), którzy wygrali mecz 3:2.