Liga Mistrzów: nieskuteczny fiński debiutant. Bezlitosny Halkbank

W ramach 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Ford Store Levoranta Sastamala podjął Halkbank Ankara. Tylko pierwszy set był wyrównany, w kolejnych odsłonach Halkbank był bezlitosny dla rywali, dzięki czemu wygrał 3:0.

Olga Krzysztofik
Halkbank Ankara Materiały prasowe / CEV / Halkbank Ankara
Przed dwoma tygodniami Halkbank pokonał mistrza Finlandii 3:0, był również faworytem rewanżowego starcia w Turku. Początek spotkania był wyrównany, goście odskoczyli dopiero w drugiej części seta (14:17). Choć zespół Ford Store Levoranta zniwelował straty do jednego punktu, to w końcówce pogrążyły go błędy.

W drugiej odsłonie gospodarze mieli problemy w przyjęciu, co skrzętnie wykorzystali rywale, przy serii zagrywek Faika Sameda Gunes odskoczyli na 9:15. Podopieczni Slobodana Kovaca grali równo i na dobrym poziomie, dzięki czemu zdominowali wydarzenia na boisku. Również trzeci set był jednostronny, goście bardzo dobrze spisywali się w polu zagrywki, w ataku i bloku. Gospodarze doprowadzili do stanu 19:21, lecz znów źle rozegrali końcówkę.

Tym samym Ford Store Levoranta znów nie sprostała Halkbankowi, przegrywając 0:3. Debiutant ma na koncie tylko jedno zwycięstwo, Ford Store to pierwsza drużyna z Finlandii, która występuje w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Natomiast spokojna i pewna gra dała Halkbankowi trzecią wygraną. Liderem tureckiej drużyny był Nemanja Petrić, który zdobył 18 punktów, a w ataku miał 70 proc. skuteczności (16/23, 2 błędy). Podopieczni Kovaca bardzo dobrze zagrali w ofensywie, na przestrzeni całego spotkania mieli 61 proc. skuteczności w tym elemencie, a w drugim secie aż 72 proc. skuteczności.

Ford Store Levoranta Sastamala - Halkbank Ankara 0:3 (21:25, 18:25, 21:25)

Ford Store Levoranta: Sivula 7, Carmody 5, Kaurto 3, Sundberg 10, Esko 1, Kunnari 9, Ringseis (libero) oraz Lehtimaki, Makinen, Vesanen.

Halkbank: Petrić 18, Subasi 12, Batur 8, Gunes 5, Hierrezuelo Aguirre 4, Hernandez Ramos 8, Yesilbudak (libero) oraz Cam, Loh, Demirciler (libero), Czernokożew.