Liga Mistrzów: Zenit Kazań wciąż na zwycięskiej ścieżce w grupie Jastrzębskiego Węgla

Zenit Kazań nie zwalnia tempa w Lidze Mistrzów 2017/2018, w której zwyciężył po raz piąty z rzędu. Tym razem mistrzowie Rosji w czterech setach rozprawili się na wyjeździe z niemieckim Berlin Recycling Volleys.

Tomasz Rosiński
siatkarze Zenitu Kazań WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: siatkarze Zenitu Kazań
Zenit w obecnej edycji LM kroczy od wygranej do wygranej i w środę chciał przedłużyć swoją zwycięską passę do pięciu triumfów z rzędu, co mu się udało.

Ekipa Kazania od początku rywalizacji rzuciła się do frontalnych ataków, a nie do zatrzymania dla gospodarzy byli skrzydłowi: Wilfredo Leon, Matthew Anderson i Maksim Michajłow. Natomiast skuteczni w bloku byli Aleksiej Samojlenko oraz Aleksander Gutsaljuk i przyjezdni triumfowali w dwóch pierwszych partiach zdecydowanie (25:17, 25:20).

W trzecim secie Leon wcielił się w rolę rezerwowego, a podopieczni Władimira Alekny spuścili z tonu. To wyczuli siatkarze BRV, którzy podjęli walkę i w końcowym rozrachunku odnieśli wiktorię do 23.

Również w czwartej odsłonie drużyna z Niemiec długo potrafiła dotrzymywać kroku obrońcy tytułu w LM. Jednak na finiszu ostatnie słowo należało do Zenitu Kazań, który wygrał tę partię 25:23, zaś całą konfrontację 3:1.

Najwięcej punktów dla gości - dwadzieścia - zdobył Anderson, który skończył 63 procent swoich akcji w ofensywie.