PGE Skra - MKS: bezradność będzinian w Bełchatowie

Szybko, łatwo i przyjemnie - tak wyglądała dla PGE Skry przeprawa z MKS-em Będzin w 26. kolejce spotkań PlusLigi. Bełchatowianie zwyciężyli w trzech setach i umocnili się na pozycji wicelidera rozgrywek.

Tomasz Rosiński
PGE Skra Bełchatów WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / PGE Skra Bełchatów
Bełchatowianie, którzy przystępowali do sobotniego pojedynku po porażce 2:3 z Cucine Lube Civitanova w Lidze Mistrzów, byli zdecydowanymi faworytami starcia z MKS-em. Będzinianie liczyli na postawienie rywalom trudnych warunków gry, ale nie zrealizowali swojego celu.

Gospodarze od samego startu potyczki rzucili się do frontalnych ataków, a udanie atakował irański przyjmujący Milad Ebadipour (7:2). Mimo niekorzystnego rezultatu, goście starali się walczyć i po punktowym bloku na Srećko Lisinacu przegrywali tylko 10:11. Przez pewien czas trwała wymiana ciosów, zaś podopieczni Gido Vermeulena dotrzymywali kroku miejscowej ekipie (20:20). Jednakże w decydującym fragmencie inauguracyjnego seta PGE Skra zagrała zdecydowanie skuteczniej i triumfowała do 20.

Zawodnicy prowadzeni przez Roberto Piazza, po wygranej w pierwszej partii, złapali wiatr w żagle i wyszli na prowadzenie 9:5 po pewnym zbiciu w wykonaniu Bartosza Bednorza. Bełchatowscy siatkarze przede wszystkim znakomicie zagrywali, dzięki czemu budowali swoją przewagę (16:9). Drużyna z Będzina już nie była w stanie odwrócić losów II odsłony i poległa 12:25.

Po dziesięciominutowej przerwie wicemistrzowie Polski nie zwalniali tempa, a ich zamiarem było postawienie kropki nad "i" już w trzecim secie (10:6). MKS Będzin popełniał sporo błędów własnych, które skrzętnie wykorzystywali bełchatowianie. Umiejętnie rozgrywał Grzegorz Łomacz, zaś jego klubowi koledzy - w tym Karol Kłos - pewnie kończyli kolejne akcje. Ostatecznie gospodarze wygrali trzecią partię 25:20, natomiast cały mecz 3:0.