Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Przedłuża się postępowanie ws. Jakuba Rohnki. POLADA wyznaczyła termin kolejnego posiedzenia

W dalszym ciągu nie zapadła ostateczna decyzja w sprawie Jakuba Rohnki. W organizmie siatkarza na początku roku wykryto obecność niedozwolonych substancji, które miały znajdować się w suplementach zakupionych przez zawodnika.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Jakub Rohnka WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Jakub Rohnka

Badanie, które zostało przeprowadzone w styczniu 2018 roku, po meczu ONICO Warszawa - Łuczniczka Bydgoszcz, wykazało obecność w organizmie zawodnika niedozwolonych substancji. U przyjmującego zespołu znad Brdy wykryto metyloheksanaminę.

Przed kilkoma tygodniami siatkarz stawił się na posiedzeniu POLADY i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Członkowie panelu dyscyplinarnego mieli pewne wątpliwości, w związku z czym zdecydowano o kontynuowaniu postępowania wyjaśniającego. Jakub Rohnka otrzymał kilka dni na dostarczenie dowodów na zakup odżywki, w której miały znajdować się zakazane substancje. Jak dotąd, przyjmujący Łuczniczki Bydgoszcz tego nie uczynił, złożył jednak wniosek o przesłuchanie dwóch świadków, niezwiązanych z klubem, którzy mogliby potwierdzić jego wersję.

Przedstawiciele Polskiej Agencji Antydopingowej wyrazili zgodę na przesłuchanie świadków. Jak dotąd nie wiadomo o kogo chodzi, pewne jest natomiast, że mogą oni potwierdzić wcześniejsze zeznania przyjmującego, który zapewniał, że suplement zawierający niedozwolony środek, zakupił na własną rękę, bez wiedzy klubu.

Kolejny termin posiedzenia panelu dyscyplinarnego wyznaczono na połowę kwietnia. Oznacza to, że zawodnik, bez względu na końcowe rozstrzygnięcie, nie pojawi się na parkiecie w obecnym sezonie. To zdecydowanie niekorzystna sytuacja dla szkoleniowca ekipy znad Brdy Jakuba Bednaruka, który w jednym z ostatnich wywiadów wyraził nadzieję, że całe postępowanie zakończy się karą nagany. Łuczniczka Bydgoszcz, o ligowy byt będzie musiała walczyć mając w kadrze zaledwie dwóch nominalnych przyjmujących: Metodiego Ananiewa i Jewgienija Gorchaniuka.

ZOBACZ WIDEO Vital Heynen: Chcę, żeby ludzie byli dumni z tej reprezentacji

Czy wierzysz, że Jakub Rohnka nieświadomie przyjął niedozwolone substancje?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
metropoliabydgoska.pl
Komentarze (3):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×