WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Julio Velasco oficjalnie trenerem Azimutu Modena

Prezes Azimutu Modena Catia Pedrini oficjalnie potwierdziła, że Julio Velasco obejmie stery jej klubu w sezonie 2018/2019. Słynny Argetyńczyk tym samym pożegna się z prowadzoną przez siebie kadrą rodaków.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Julio Velasco

- Teraz, kiedy Julio Velasco porozumiał się ze swoją federacji, mogę się podzielić z wami swoją olbrzymią radością - tak zaczęła swoje oświadczenie prezes Pedrini. Azimut Modena po nieudanym sezonie 2017/2018, zakończonym otwartym konfliktem między zawodnikami i trenerem Radostinem Stojczewem (zwolnionym przez klub pod koniec kwietnia), potrzebował szkoleniowca, który wprowadziłby w szeregi przyszłej drużyny spokój. Giełda transferowa we Włoszech spekulowała o Andrei Gianim i Andrei Gardinim, ale ostatecznie wybór władz klubu z Modeny padł na Julio Velasco, który pracował w tym mieście w bardzo owocnych dla drużyny latach 1985-1989 i znacznie mniej owocnych latach 2004-2006.

- Wybór Julio Velasco nie był podyktowany sentymentem ani wyjątkowym traktowaniem wspomnień. Julio, człowiek, który zmienił całą dyscyplinę, w Modenie, we Włoszech i na całym świecie, jest dla mnie nadzwyczajną obietnicą udanej przyszłości. Mówiąc delikatnie, przechodzimy ostatnio wymagający czas. Nowy start razem z Velasco oznacza skupienie nie tylko na tradycji, ale na czystej miłości do siatkówki - tłumaczyła Catia Pedrini. 

Nieco wcześniej argentyńska federacja siatkówki ogłosiła, że kontrakt z Velasco, prowadzącym od 2014 roku reprezentację Argentyny mężczyzn, zostanie skrócony o dwa lata i będzie obowiązywać do mundialu we Włoszech i Bułgarii. W specjalnym liście do kibiców i mediów Velasco tłumaczy, że kierowały nim kwestie prywatne i rodzinne, zaprzeczał też, że powodem skrócenia umowy były spory z federacją na temat zaplecza reprezentacji podczas zgrupowań. Ale przyczyna mogła być bardziej prozaiczna: w lidze włoskiej występują restrykcje dotyczące jednoczesnego prowadzenia kadry i klubu, które zmusiły choćby Gianlorenzo Blenginiego do porzucenia posady w Cucine Lube Civitanova. 

W klubie zarządzanym przez Catię Pedrini mają zajść głębokie zmiany kadrowe po nieudanym sezonie 2017/2018. Z Azimutem wiązany jest Bartosz Bednorz, który niedawno zdobył z PGE Skrą Bełchatów mistrzostwo Polski, poza tym niemal na pewno do Modeny mają trafić Simone Anzani i Klemen Cebulj. Były klub Earvina Ngapetha, wybierającego się do Zenita Kazań, szykuje dwie bomby transferowe w postaci Iwana Zajcewa i Micah Christensona. Nie jest jasna sytuacja Bruno Rezende, który podpisał przedwstępną umowę z Cucine Lube, ale chce ją rozwiązać.

ZOBACZ WIDEO Polscy siatkarze pokonają 60 tysięcy kilometrów. "Będzie okazja zobaczyć kawałek świata"

Czy Julio Velasco poprowadzi klub z Modeny do sukcesów w sezonie 2018/2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
modenavolley.it/lanacion.com.ar

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×