Liga Narodów: Niemcy stali się postrachem. Przerwali passę zespołu Antigi

Reprezentacja Niemiec pokonała 3:1 Kanadyjczyków, którzy wygrali cztery poprzednie mecze w Lidze Narodów. Swoją czarną serię przerwali Amerykanie w starciu z Australią.

siatkarze reprezentacji Niemiec Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Niemiec
Niemcy odnieśli już trzy zwycięstwa z rzędu. Każdemu ze swoich przeciwników urządzili chłodny prysznic. Polaków pokonali po serii ich pięciu zwycięstw, a Amerykanów zmietli z boiska i jednocześnie wyrzucili z podium Ligi Narodów. W sobotę poszli za ciosem i przerwali trwającą od czterech kolejek passę zespołu Stephane'a Antigi. Kanadyjczyków było stać wyłącznie na wygranie pierwszego seta w historii najnowszej pojedynków z Niemcami. W pozostałych górą byli nasi zachodni sąsiedzi.

Mecz przebiegał pod znakiem licznych roszad personalnych. Trochę stabilniejsza była szóstka Niemców, której najskuteczniejszym ogniwem był autor 17 punktów Simon Hirsch. Wyśmienitą zmianę dał w końcówce pojedynku David Sossenheimer, który w ataku miał skuteczność 80 procent, wykonał świetny blok, a ponadto zaserwował trzy asy. Nasi zachodni sąsiedzi wyrządzili rywalom dużą krzywdę swoimi zagrywkami.

W drugim secie spotkania z Australią zakończyła się czarna seria reprezentacji USA. Po siedmiu przegranych partiach z rzędu drużyna z Ameryki Północnej wzięła się w garść i odwróciła wynik starcia z Kangurami z 0:1 na 3:1.

Największa przewaga Amerykanów zarysowała się w ataku. To oni z większą łatwością kończyli swoje akcje, a także częściej blokowali Australijczyków. Najskuteczniejsi byli Matthew Anderson, który spożytkował 15 z 18 piłek od swojego rozgrywającego, a także Aaron Russell, który wykorzystał 14 z 19 wystaw. Takiej efektywności można pozazdrościć.

W tabeli Ligi Narodów reprezentacja USA wróciła ponad Kanadę na czwarte miejsce. W niedzielę starcie sąsiadów, a także mecz Niemców z Australią.