Liga Narodów: Brazylijczycy stracili punkt z Iranem, Rosjanie odprawili Chińczyków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Brazylii mężczyzn
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Brazylii mężczyzn

Brazylijczycy, którzy rywalizują z Polakami o pierwsze miejsce w Lidze Narodów, po raz kolejny stracili punkty. W Ufie wygrali z Irańczykami, lecz dopiero w pięciu setach. W drugim z meczów w Rosji, gospodarze pokonali Chińczyków 3:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Po wygranym piątkowym starciu z reprezentacją Rosji, siatkarze z Brazylii siedli na laurach i nieco zlekceważyli zawsze groźnych Irańczyków. Podczas drugiego dnia turnieju w Ufa podopieczni Renana Dal Zotto mocno otworzyli spotkanie z Iranem wygrywając premierową odsłonę do 17. Jednakże wraz z rozwojem boiskowych wydarzeń, w efekcie których Canarinhos przegrali zaciętą końcówkę drugiego seta, stanęli ze swoją grą.

Choć mistrzowie olimpijscy lepiej radzili sobie w ofensywie oraz zagrywce, Irańczycy o wiele lepiej spisywali się w bloku. Nie mieli zbyt dużych problemów z rozczytaniem zamiarów Williama Arjony. Ostatecznie Persi prowadzeni przez Mir Saeida Marouflakraniego nie byli w stanie odnieść niespodziewanego zwycięstwa, jednak niewiele im brakowało. Doprowadzili do tie-breaka, w którym mimo gonienia Brazylijczyków i odrobienia trzypunktowej straty w końcówce, przegrali do 13.

Najjaśniejszymi postaciami brazylijsko-irańskiej rywalizacji byli: Douglas Souza da Silva - zdobywca 22 "oczek" dla Canarinhos oraz Saber Kazemi, który zanotował na swoim koncie 15 punktów. Z kolei grający na co dzień w PGE Skrze Bełchatów Milad Ebadipour w drugim i trzecim secie wchodził na zmiany, jednak od czwartej partii irański trener postawił na niego od samego początku. Łącznie zapunktował 8 razy.

45-minut po ostatnim gwizdku na placu boju w Ufie zameldowali się Rosjanie z Chińczykami. Podobnie jak podczas pierwszego meczu, faworyci nie mieli łatwej przeprawy. Po raz kolejny gospodarze zaprezentowali swoją słabość w stosunku do azjatyckich zespołów. Ich wysoki blok jedynie ułatwiał sprawę rywalowi notorycznie obijającemu ręce. Stąd sposobem mistrzów Europy na zwycięstwo była zdwojona siła w ofensywie. Prym w niej wiódł Anton Karpuchow, zdobywca aż 21 punktów. Mając jego wsparcie na skrzydłach Rosjanie wygrali za trzy punkty, jednak pierwszego i drugiego seta na "styk", a trzeciego na przewagi 31:29.