WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Igor Kolaković ostro na temat Ligi Narodów: Poziom rozgrywek jest bardzo niski

Trener reprezentacji Iranu nie szczędził słów krytyki pod adresem Międzynarodowej Federacji. Zdaniem 53-letniego selekcjonera Liga Narodów niszczy siatkówkę.
Dorota Mleczak
Dorota Mleczak
WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Igor Kolaković (w środku)

Igor Kolaković nie ukrywa rozgoryczenia związanego z utworzeniem nowego turnieju, który nie tylko negatywnie wpływa na samą grę, ale również stwarza wiele problemów związanych z dotarciem na mecze.

- Nie potrafię zrozumieć, co FIVB chciało osiągnąć, wymyślając ten turniej. Moi zawodnicy przechodzą trudny czas. Nie ma usprawiedliwienia dla naszych gorszych wyników, ale każdy weekend spędzamy na innym kontynencie.

 - Niektórzy z naszych siatkarzy nie otrzymali wizy do Ameryki, a nawet Europy. Musieliśmy podać listę pasażerów w maju, na mecze, które odbędą się w połowie czerwca. Ten turniej nie jest obiektywny. Być może jest to korzystne dla kogoś, ale na pewno nie dla reprezentacji - skomentował brązowy medalista mistrzostw świata.
Jak podkreśla były trener kadry Serbii, przez formułę, w jakiej rozgrywany jest turniej, drużyny nie mają czasu na porządne przygotowanie się do meczów. Skutkiem tego są słabe jakościowo spotkania.
- Absolutnie nie popieram Ligi Narodów. Nikt nie ma możliwości trenowania i rozegrania kontrolnych meczów. Co ważniejsze, poziom tych rozgrywek jest bardzo niski - powiedział.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: zjawiskowe zdjęcia Kowalkiewicz w bikini


Czy Igor Kolaković ma rację, twierdząc, że Liga Narodów niszczy siatkówkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
zurnal.rs

Komentarze (6):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • baleron 0
  Tak więc VNL nie jest graniem na 100% tylko jakimś obozem treningowym dla mniej doświadczonych siatkarzy. Do tego długie podróże i brak czasu na treningi. Traci na tym jakość meczów. Czyli rację ma Kolakovic.
  skandal10 Tym razem zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Chcesz powiedziec, że Kwolek, Lemański, Śliwka, Kaczmarek, Żurek itd. są tak ograni w młodszych rocznikach i naszej lidze, że gra przeciw tak różnym stylom gry jak USA, Iran, Australia, Japonia to dla nich bułka z maslem. Że serwis i co za tym idzie odbiór zagrywki np. Rosjan, Brazylijczyków, Włochów to dla nich nie problem. Że atak na bloku rywala to nic trudnego bo przecież to wszystko już przerabiali w juniorach i w +lidze. No jeśli tak to nie mamy ich co ogrywać. Niech tylko trenują sami ze sobą a wyniki Zobaczymy na MŚ. Dla mnie VNL nie jest łatwym turniejem ale jest właśnie idealnym miejscem do sprawdzenia graczy i po raz pierwszy mamy trenera, który to robi. Moim zdaniem wszystkim młodym przyda się to doświadczenie niezależnie czy będą grali w naszej czy innej lidze.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • skandal10 0
  Tym razem zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Chcesz powiedziec, że Kwolek, Lemański, Śliwka, Kaczmarek, Żurek itd. są tak ograni w młodszych rocznikach i naszej lidze, że gra przeciw tak różnym stylom gry jak USA, Iran, Australia, Japonia to dla nich bułka z maslem. Że serwis i co za tym idzie odbiór zagrywki np. Rosjan, Brazylijczyków, Włochów to dla nich nie problem. Że atak na bloku rywala to nic trudnego bo przecież to wszystko już przerabiali w juniorach i w +lidze. No jeśli tak to nie mamy ich co ogrywać. Niech tylko trenują sami ze sobą a wyniki Zobaczymy na MŚ.
  Dla mnie VNL nie jest łatwym turniejem ale jest właśnie idealnym miejscem do sprawdzenia graczy i po raz pierwszy mamy trenera, który to robi. Moim zdaniem wszystkim młodym przyda się to doświadczenie niezależnie czy będą grali w naszej czy innej lidze.
  baleron Młode kadry ogrywają się cały czas. Jako kadeci, juniorzy, w końcu jako seniorzy stopniowo wchodzą do składów. Nie ma potrzeby organizować po to całego cyklu, i meczów na prawie wszystkich kontynentach. I jeszcze te zasady. Gdzie tu uczciwość i zdrowa sportowa rywalizacja i jakiś cel?
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • baleron 0
  Młode kadry ogrywają się cały czas. Jako kadeci, juniorzy, w końcu jako seniorzy stopniowo wchodzą do składów. Nie ma potrzeby organizować po to całego cyklu, i meczów na prawie wszystkich kontynentach.
  I jeszcze te zasady. Gdzie tu uczciwość i zdrowa sportowa rywalizacja i jakiś cel?
  skandal10 niby tak, ale .. gdzie te nowe, młode kadry miałyby się ogrywać. W meczach o stawkę? Taka VNL to poligon doświadczalny i dla młodych, niedoświadczonych graczy pierwsze zetknięcie z wieloma innymi stylami gry, zmianami czasu, długimi przelotami, inną kuchnią. Przy okazji mogą się pokazać, czy tez sprawdzić swoją odporność i charakter. Trzeba tylko przykładać odpowiednią miarę do wyników. Nie popadać w huraoptymizm po wygranych i w pesymizm po przegranych.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×