Transfery w LSK: Izabela Lemańczyk wraca do rodzinnego miasta. Kolejna Wójcik w ŁKS-ie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Rafał Soboń / Na zdjęciu: Izabela Lemańczyk
WP SportoweFakty / Rafał Soboń / Na zdjęciu: Izabela Lemańczyk
zdjęcie autora artykułu

Trefl Proxima Kraków z dumą ogłosił sprowadzenie w swoje szeregi byłej libero klubu z Bielska-Białej, Izabeli Lemańczyk. Oficjalnie ogłoszono także transfer Marty Wójcik do ŁKS-u Commerceconu Łódź.

Izabela Lemańczyk, córka Magdaleny Śliwy, urodziła się 27 lat temu w Krakowie i tam stawiała swoje pierwsze kroki w siatkówce jako wychowanka TS Wisły Kraków. Nic więc dziwnego, że podkreśliła to podczas ogłaszania swojego transferu do Trefla Proximy Kraków. Lemańczyk, libero ograna na poziomie ekstraklasy w klubach z m.in. Muszyny, Dąbrowy Górniczej i Bielska-Białej, to pierwsza nowa zawodniczka Trefla Proximy na sezon 2018/2019. O miejsce w składzie na pozycji libero będzie z nią rywalizowała Klaudia Kulig.

Krakowski klub ogłosił nieco wcześniej, że jego była rozgrywająca Zsuzsanna Talas wróciła do Linamar Bekescsabai RSE, w którym występowała przed przejściem do polskiej ligi. Ponadto Chemik Police oficjalnie potwierdził zakontraktowanie atakującej Martyny Łukasik, która jeszcze jakiś czas temu negocjowała z Treflem Proximą Kraków warunki przedłużenia umowy. Ostatecznie jednak mistrz Polski przedstawił jej lepszą ofertę.

Do ŁKS-u Commercecon Łódź oficjalnie dołączyła była rozgrywająca Poli Budowlanych Toruń, Marta Wójcik. Jej rywalką do miejsca na rozegraniu wicemistrza kraju będzie Amerykanka Valerie Nichol, która po minionym sezonie ekstraklasy zamieniła Wrocław na Łódź. W przyjęciu ełkaesianek występować będzie Aleksandra Wójcik (ex-Polski Cukier Muszynianka Muszyna), ale w tym wypadku to jedynie zbieżność nazwisk.

Drugą rozgrywająca ma także BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Wraz z Julią Nowicką w podbeskidzkim klubie na tej pozycji będzie występować Marta Krajewska, 20-latka z doświadczeniem gry i nauki w SMS PZPS Sosnowiec, która rozegrała ostatni sezon w pierwszoligowym Joker Mekro Energoremont Świecie.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Pierwsze spotkanie było do wygrania. "Trener Senegalu powiedział jedną mądrą rzecz"

Źródło artykułu: