Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Liga Narodów: Final Six bez Mateusza Miki

Mateusz Mika przeszedł operację wyrostka robaczkowego i nie poleci na turniej finałowy Ligi Narodów, który odbędzie się w Lille (4-8 lipca).
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Mateusz Mika WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Mateusz Mika

Polacy we wtorek wrócili do Polski i podczas konferencji prasowej Vital Heynen podał skład na turniej finałowy. Zdecydował się na zabranie do Lille piętnastu zawodników, w tym aż pięciu przyjmujących. Ostatecznie jednak ze składu wypadł Mateusz Mika, który ze wszystkich zawodników spędził najmniej czasu na boisku. 

Kadrowicze dostali wolne, a w piątek zespół rozpocznie ostatnie przygotowania w Nowym Dworze Mazowieckim.

W finałach Ligi Narodów Biało-Czerwoni wystąpią w grupie B i najpierw 4 lipca (środa) o godzinie 18:00 zagrają z Rosją, a dzień później 5 lipca (czwartek) o godzinie 18:00 zmierzą się z Amerykanami.

Skład reprezentacji Polski na Ligę Narodów:

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów), Fabian Drzyzga (Olympiakos Pireus).

Atakujący: Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel), Bartosz Kurek (Ziraat Bankasi Ankara), Damian Schulz (Trefl Gdańsk).

Środkowi: Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Bartłomiej Lemański (Asseco Resovia Rzeszów), Jakub Kochanowski (Indykpol AZS Olsztyn).

Przyjmujący: Aleksander Śliwka (Asseco Resovia Rzeszów), Artur Szalpuk (Trefl Gdańsk), Bartosz Bednorz (PGE Skra Bełchatów), Bartosz Kwolek (ONICO Warszawa).

Libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Żurek (Indykpol AZS Olsztyn).

Sztab kadry:

I trener: Vital Heynen
Asystenci: Michał Mieszko Gogol, Sebastian Pawlik, Paweł Woicki
Trener od przygotowania fizycznego: Jakub Gniado, Fons Vranken
Lekarz prowadzący: Jan Sokal
Lekarze: Krzysztof Zając, Wiesław Maroń, Sebastian Żabierek
Fizjoterapeuci: Tomasz Pieczko, Mateusz Kowalik
Statystyk: Robert Kaźmierczak
Kierownik zaopatrzenia: Andrzej Wołkowycki
Rzecznik: Mariusz Szyszko
Menadżer: Hubert Tomaszewski

Terminarz grupy A:

Francja - Brazylia / środa, 4 lipca 2018 r., godz. 20:45
Serbia - Brazylia / czwartek, 5 lipca 2018 r., godz. 20:45
Francja - Serbia / piątek, 6 lipca 2018 r. godz 20:45

Terminarz grupy B:

Rosja - Polska / środa, 4 lipca 2018 r., godz. 18:00
Stany Zjednoczone - Polska / czwartek, 5 lipca 2018 r., godz. 18:00
Rosja - Stany Zjednoczone / piątek, 6 lipca 2018 r. godz. 18:00

***

Półfinały (1A vs 2B, 2A vs 1B) / sobota, 7 lipca 2018 r., godz. 14:00 i 16:30

***

Mecz o 3. miejsce / niedziela, 8 lipca 2018 r., godz. 17:00
Mecz finałowy / niedziela, 8 lipca 2018 r., godz. 20:45

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. "Czy my jesteśmy aż takimi dziadami?" Dziennikarze zastanawiają się nad słowami Nawałki

Czy bez Mateusza Miki kadra w Lille będzie słabsza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter / inf. własna
Komentarze (6):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×