World Tour: dwie polskie pary na podium turnieju finałowego w Hamburgu

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek zajęli drugie, a Piotr Kantor i Bartosz Łosiak trzecie miejsce w turnieju finałowym World Touru w siatkówce plażowej w Hamburgu. Najlepsi okazali się Norwegowie Christian Sorum i Anders Mol.

Krzysztof Sędzicki
Michał Bryl (po lewej) i Grzegorz Fijałek (po prawej) WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Michał Bryl (po lewej) i Grzegorz Fijałek (po prawej)
Para Kantor/Łosiak  wygrała swoją grupę, dzięki czemu od razu zapewniła sobie awans do półfinału. Z kolei Michał Bryl i Grzegorz Fijałek najpierw zajęli drugie miejsce w grupie, a następnie w ćwierćfinale wyeliminowali włoski duet Paolo Nicolai/Daniele Lupo i w meczu o finał doszło do polskiego pojedynku.

W nim Bryl i Fijałek nie mieli większych kłopotów z pokonaniem rodaków. Ich prowadzenie w żadnym momencie nie było zagrożone. Wygrali do 17 i 15 i stanęli przed szansą na zwycięstwo w całym turnieju i 150 tys. dolarów nagrody.

Ich finałowymi przeciwnikami byli Norwegowie Christian Sorum i Anders Mol. Polacy w pierwszym secie mieli okazję ich pokonać, bo doprowadzili do remisu 16:16, jednak po udanym bloku Mola to rywale cieszyli się z triumfu w pierwszej partii do 19. To nakręciło norweski duet, który od początku drugiej partii kontrolował przebieg wydarzeń na piasku w Hamburgu. W połowie seta Sorum i Mol odskoczyli na cztery punkty (15:11) i tę przewagę dowieźli do końca (21:17).

Chwilę wcześniej w spotkaniu o trzecie miejsce Piotr Kantor i Bartosz Łosiak walczyli z Niemcami, Juliusem Tholem i Clemensem Wicklerem. Polacy mieli mały problem z wejściem w mecz, co przełożyło się na wynik premierowej odsłony. Przeciwnicy wygrali ją do 19. Później jednak polska para obudziła się i przejęła inicjatywę, co odzwierciedlił rezultat 21:15. W tie-breaku mimo lepszego początku Kantor i Łosiak przegrywali już 9:12, lecz wtedy losy meczu się odwróciły i to Biało-Czerwoni cieszyli się z wygranej (15:13) i brązowego medalu.

Panowie zakończyli rozgrywki w sobotę. W niedzielę decydujące rozstrzygnięcia w turnieju kobiet.

Wyniki turnieju finałowego World Tour w Hamburgu:

Ćwierćfinały:

Michał Bryl/Grzegorz Fijałek - Paolo Nicolai/Daniele Lupo (Włochy) 2:0 (21:18, 21:18)
Clemens Thole/Julius Wickler (Niemcy) - Martins Plavins/Edgars Tocs (Łotwa) 2:1 (22:20, 15:21, 15:13)

Półfinały:

Piotr Kantor/Bartosz Łosiak - Michał Bryl/Grzegorz Fijałek 0:2 (17:21, 15:21)
Clemens Thole/Julius Wickler (Niemcy) - Christian Sorum i Anders Mol 1:2 (16:21, 21:16, 9:15)

O 3. miejsce:

Piotr Kantor/Bartosz Łosiak - Clemens Thole/Julius Wickler (Niemcy) 2:1 (19:21, 21:15, 15:13)