MŚ 2018: Egipt wciąż bez wygranego seta. Drugie zwycięstwo Kanadyjczyków, ale łatwo nie było

Egipcjanie przegrali 2. mecz podczas mistrzostw świata siatkarzy, ale przez dwa sety stawiali opór Kanadyjczykom, którzy ostatecznie triumfowali 3:0.

Dominika Pawlik
siatkarze reprezentacji Kanady Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Kanady
Reprezentacje Kanady i Egiptu nie miały przerwy od rywalizacji. Stanęły po dwóch stronach siatki w ramach zmagań w grupie B, która swoje spotkania toczy w miejscowości Ruse.

W Arena Mombat chłodną głowę do samego końca utrzymali podopieczni Stephane'a Antigi, którzy mieli trudne chwile w tym starciu. Afrykańskiej drużynie zabrakło po prostu doświadczenia, przez co w czwartkowej potyczce w ostatecznym rozrachunku nie zdołała nawet wywalczyć seta, choć było niezwykle blisko.

Początek spotkania był bardzo obiecujący dla Kanadyjczyków, którzy odskoczyli błyskawicznie na pięć punktów (11:6). Dobra gra blok-obrona rywali sprawiła, że zdołali odrobić tę stratę i dogonić przeciwników w końcówce (22:22). Szczególnie dobrze czytali kierunki ataków Johna Perrina.

Gra toczyła się punkt za punkt, jednak w decydujących chwilach nie zawodził Nicholas Hoag, nowy nabytek Stoczni Szczecin. Siatkarz pozwolił swojej drużynie wyjść na prowadzenie w meczu.

Wydawało się, że Kanada pójdzie za ciosem, ale Egipcjanie wcale nie zamierzali odpuszczać, przeciwnie - poczuli, że rywal jest w zasięgu. Hisham Ewais dwoił się i troił, a jego ekipa odskoczyła faworytom (8:4). Antiga nieco się niecierpliwił, ale ostatecznie uspokoił grę swoich podopiecznych. Znów jednak doszło do dramatycznej końcówki. Ekipa z Ameryki Północnej wyszła z opresji i podwyższyła prowadzenie.

W trzeciej partii było już nieco mniej walki. Kanada w pełni zaprezentowała swoje walory, od początku do końca utrzymując inicjatywę, dzięki czemu zainkasowała kolejne trzy punkty do tabeli.

Przez zespołem Antigi jeszcze najtrudniejsze spotkania z Francją czy Brazylią. Egipcjanie na razie zamykają tabelę.