MŚ 2018: mecz w grupie D hitem dnia. Niepokorni Irańczycy na drodze Polaków

Siódmego dnia MŚ 2018 odbędzie się osiem meczów. Nas najbardziej interesuje starcie niepokornych Irańczyków z Polską w Warnie, ale nie oznacza to oczywiście, że nie mamy czego szukać w innych grupach.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Reprezentacja Iranu mężczyzn Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Iranu mężczyzn
Pierwsza faza MŚ 2018 dobiega już końca. Przedostatnim rywalem Polaków będą niepokorni Irańczycy, i to właśnie mecz w Warnie powinien dostarczyć w poniedziałek kibicom największą dawkę emocji. We Włoszech o punkty zagrają także Kubańczycy i Finowie, którzy wciąż walczą o przepustkę do kolejnego etapu mistrzostw świata. Do drugiej rundy awansują cztery najlepsze zespoły.

- Mamy wielkie ambicje i wielką energię w drużynie. A już konkretnie w porównaniu do waszej drużyny to myślę, że jesteśmy bardziej technicznym zespołem. Z kolei Polacy są trochę wyżsi, trochę lepiej wyglądają pod względem fizycznym. Trudno jednak powiedzieć, co będzie ważniejsze w poniedziałkowym spotkaniu - mówi w wywiadzie trener irańskiej reprezentacji, Igor Kolaković.

Bardzo ciekawie zapowiada się także starcie w grupie B, gdzie niepokonani jak dotąd podopieczni Stephane'a Antigi zmierzą się z żadną rehabilitacji za ostatnią porażkę Brazylią. Przypomnijmy, że ekipa Canarinhos w sobotnim starciu z sensacyjną Holandią nie zdobyła nawet jednego punktu. Oranje wyrastają na "czarnego konia" imprezy.

Belgów czeka zaś starcie z dołującą Dominikaną, a Argentyńczyków ze Słowenią, która kroczy we Florencji od zwycięstwa do zwycięstwa i to ona będzie faworytem tego spotkania. Podobnie jak Rosjanie w meczu z drużyną z Afryki. Sborna musi odrobić straty do Stanów Zjednoczonych i Serbów, więc ewentualna przegrana nie wchodzi tutaj absolutnie w grę.

MŚ 2018:

17 września (poniedziałek)

Grupa A
godz. 17:00 Belgia - Dominikana
godz. 20:30 Argentyna - Słowenia

Grupa B

godz. 16:00 Egipt - Holandia
godz. 19:30 Brazylia - Kanada

Grupa C 
godz. 17:00 Rosja - Kamerun
godz. 20:30 Australia - Tunezja

Grupa D
godz. 16:00 Kuba - Finlandia
godz. 19:30 Iran - Polska

ZOBACZ WIDEO MŚ 2018. Pierwsza wielka sensacja na turnieju. Bezcenna reakcja reprezentanta Polski
Myślisz, że Polacy pokonają Irańczyków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×