MŚ 2018. Serbia coraz bliżej czołowej "szóstki". Pewnie pokonała pogromcę Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / VASSIL DONEV / Mecz Serbia - Argentyna
PAP/EPA / VASSIL DONEV / Mecz Serbia - Argentyna

Reprezentacja Serbii nie pozostawiła złudzeń Argentynie. W drugim meczu grupy H na mistrzostwach świata podopieczni trenera Nikoli Grbicia pewnie wygrali 3:0 i postawili duży krok w kierunku najlepszej "szóstki" turnieju.

W tym artykule dowiesz się o:

W drugim spotkaniu II rundy MŚ 2018 w ramach rywalizacji w grupie H na ławce trenerskiej po stronie Argentyny zabrakło pierwszego trenera. Julio Velasco za swoje zachowanie po meczu z reprezentacją Polski został odsunięty na trybuny. Przy linii bocznej zastąpił go asystent, Julian Alvarez.

Warto podkreślić, że ciekawe zmiany w wyjściowym zestawieniu reprezentacji Serbii zaproponował Nikola Grbić. Na ataku zamiast Aleksandara Atanasijevicia od pierwszych minut spotkania wystąpił Drazen Luburić, a na środku Marko Podrascanina, który w meczu z Francją spisywał się zdecydowanie poniżej oczekiwań, zmienił Petar Krsmanović.

Pierwsza odsłona serbsko-argentyńskiego pojedynku rozpoczęła się od gry punkt za punkt, ale rywalizacja nie miała zbyt wielkiego tempa. Jako pierwsza na prowadzenie wyszła Serbia (12:9), która utrzymała przewagę do końca seta. Podopieczni trenera Nikoli Grbicia grali skutecznie w ataku, a do tego twardo na siatce. Ostatecznie pewnie wygrali tę partię 25:18.

Podobnie przebiegał drugi set. Obie drużyny grały spokojnie, ale tym razem to Argentyna jako pierwsza wypracowała przewagę. Wszystko za sprawą tego, że serbscy gracze zaczęli popełniać proste błędy. Po dotknięciu siatki przez Marko Ivovicia Albicelestes prowadzili 13:11. Reprezentacja Serbii nie pozwoliła jednak odskoczyć przeciwnikowi. Dużo dobrego w tej partii zrobił Srećko Lisinac, który świetnie prezentował się w ataku z krótkiej, a do tego dołożył punkty kąśliwą i mocną zagrywką. Serbowie wygrali drugą odsłonę spotkania 25:22.

W trzecim secie Argentyńczycy przycisnęli rywala mocniejszą zagrywką, zaczęli grać swobodniej i skuteczniej. Drużyna serbska popełniała przy tym dużo prostych błędów. To wszystko spowodowało, że zawodnicy z Ameryki Południowej wyszli na prowadzenie 13:8. Podopieczni trenera Grbicia zdołali się jednak zmobilizować i po drugiej przerwie technicznej ruszyli w pogoń za rywalem, doprowadzając do remisu 20:20. Końcówkę lepiej rozegrali Serbowie, którzy wygrali tę partię 25:22 i cały mecz 3:0.

Serbia - Argentyna 3:0 (25:18, 25:22, 25:22)

Serbia: Kovacević, Ivović, Krsmanović, Lisinac, Jovović, Luburić, Rosić (libero) oraz Majstorović, Podrascanin, Katić, Kostić.

Argentyna: De Cecco, Sole, Conte, Poglajen, Crer, Zanotti, Gonzalez (libero) oraz Cavanna, Loser, Ramos, Fernandez.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty