MŚ 2018: zobacz miejsce Polaków w tabeli po meczu z Serbami

Serbowie w meczu z Polakami potrzebowali do awansu do półfinału mundialu 54 punktów i tę granicę przekroczyli na początku trzeciej partii. Ostatecznie po raz drugi przegrali z naszą kadrą, ponownie 0:3.
Dominika Pawlik
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Zasady rozgrywania MŚ 2018 sprawiają, że w III fazie wystarczy wygrać jedno spotkanie, a później liczyć sety i małe punkty. Z tego powodu awans po uzyskaniu 54 punktów zapewnili sobie Serbowie, a ta sztuka udała im się dość szybko, bo dwie pierwsze partie zakończyły się po grze na przewagi.

Ostatecznie Biało-Czerwoni wygrali cały pojedynek 3:0, ale przez to, że rozegrali mecz mniej, mają lepsze ratio setowe od rywali, więc zajmują w grupie miejsce na czele.

Przypomnijmy, że o kolejności w tabeli decydują kolejno: zwycięstwa, punkty, ratio setowe (stosunek wygranych do przegranych), ratio punktowe (stosunek zdobytych do straconych) oraz bezpośredni pojedynek.

Wszystko rozstrzygnie się w piątek, w ostatnim meczu grupowym Polacy zagrają z Włochami. Na razie w półfinałach pewne miejsce mają Amerykanie, Brazylijczycy i Serbowie.