MŚ 2018. Polacy już po treningu. Kłopoty Artura Szalpuka przed starciem z Włochami

Wszyscy polscy siatkarze wzięli udział w przedpołudniowym treningu przed wieczornym starciem Biało-Czerwonych z Włochami na MŚ. Przez kilka dobrych minut kolano obłożone lodem miał Artur Szalpuk, jeden z liderów Polaków w meczu z Serbią.

Szymon Łożyński
Artur Szalpuk Newspix / Krzysztof Porebski / PressFocus / Na zdjęciu: Artur Szalpuk
- Trening dzisiaj na spokojności. Wszyscy obecni. Artur Szalpuk z lodem na kolanie, przez kilka dobrych minut zajmował się nim fizjoterapeuta Tomasz Pieczko. Coś zakłuło - poinformował Grzegorz Wojnarowski, dziennikarz i wysłannik WP SportoweFakty na siatkarskie MŚ 2018.

Najprawdopodobniej kłopoty zdrowotne przyjmującego reprezentacji Polski nie są zbyt poważne i 23-latek będzie mógł rozpocząć starcie z Włochami w podstawowym składzie Biało-Czerwonych.

Przypomnijmy, że w czwartkowy wieczór Artur Szalpuk był obok Bartosza Kurka liderem Biało-Czerwonych w pojedynku z Włochami. Zwłaszcza w końcówce drugiej partii jego świetna gra w przyjęciu i ataku pozwoliła Polakom rozstrzygnąć seta na swoją korzyść.

Po zwycięstwie 3:0 z Serbią, obrońcy tytułu są o krok od strefy medalowej tegorocznych mistrzostw. By cieszyć się z awansu do półfinału, podopieczni Vitala Heynea muszą wygrać z Włochami jednego seta albo zdobyć więcej niż 60 małych punktów w tym meczu. Początek spotkania o 21:15.

Kto dla Ciebie miał większy wkład w czwartkowe zwycięstwo Polski z Serbią na MŚ?