MŚ 2018: cztery mecze do końca turnieju. Zobacz tabele po III fazie mistrzostw świata

W walce o mistrzostwo świata siatkarzy pozostały już tylko cztery reprezentacje. W tym gronie jest kadra Polski, która stoi przed szansą obrony tytułu z 2014 roku. Zobacz tabele grup po wszystkich meczach III fazy.

Krzysztof Sędzicki
siatkarze reprezentacji Polski PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
W pierwszym meczu dnia reprezentacja Brazylii pokonała ekipę USA grającą w rezerwowym składzie w trzech setach. Stawką tego starcia było pierwsze miejsce w grupie I. Amerykanie w żadnej z partii nie zdołali wygrać więcej niż 20 punktów. Już w czwartek obecna w tej grupie również Rosja straciła szansę na awans do półfinału.

Wieczorem polscy siatkarze przegrali z drużyną Włoch po tie-breaku, ale do tego, by zająć pierwsze miejsce w grupie J i awansować do najlepszej czwórki był im potrzebny zaledwie jeden wygrany set. Premierową odsłonę Polacy wygrali 25:14, a następnie kontynuowali mecz zupełnie inną szóstką.

Już w czwartek miejsce w kolejnej części turnieju zapewnili sobie Serbowie, którzy w środę w trzech setach pokonali Włochów, a dzień później ulegli reprezentacji Polski w takim samym stosunku.

W sobotę w Turynie odbędą się półfinały. O godzinie 17:00 Brazylia zagra z Serbią, zaś o 21:15 Polacy staną na przeciw drużynie USA.