I liga kobiet: świetny start młodzieży ze Szczyrku, klęska torunianek

Uczennice SMS-u PZPS Szczyrk pokonały w swoim pierwszym spotkaniu w sezonie 2018/2019 Jokera Świecie 3:0. Większość meczów drugiej kolejki zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet była równie jednostronna.

Michał Kaczmarczyk
Siatkówka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
Po dwóch seriach gier pierwszej ligi siatkarek niepokonane pozostają cztery zespoły. Dąbrowski MKS nie miał niemal żadnych problemów ze spokojnym odprawieniem Budowlanych z Torunia z bagażem trzech setów, a w drugiej partii zdeklasował rywala, wygrywając do 6. Wisła Warszawa walczyła z UKS Szóstką Mielec nieco dłużej, ale spokojnie kontrolowała mecz do końca.

Drużyna z Wieliczki zaczęła starcie z warszawską Mazovią od falstartu (26:28), a w drugim secie przegrywała aż 0:9, ale zdołała się podnieść i dzięki wybranej MVP Patrycji Ząbek zainkasowała komplet punktów. Za to Enea Energetyk Poznań, jeden z poważniejszych kandydatów do zwycięstwa w I lidze, nie miał większych problemów w wyjazdowym starciu w Krośnie.

Przykra niespodzianka spotkała Jokera Mekro Energoremont Świecie, który nie miał większych szans w rywalizacji z młodymi siatkarkami SMS-u PZPS Szczyrk. Zawodniczki Waldemara Kawki tylko raz pozwoliły przyjezdnym na zdobycie w jednym secie więcej niż 20 punktów. Niepowodzenia z pierwszej kolejki spotkań powetowały sobie kluby z Opola i Gliwic, które zwyciężyły kolejno włocławski WTS i Grupę Azoty PWSZ Tarnów.

Wyniki 2. kolejki I ligi kobiet:

SMS PZPS Szczyrk - Joker Mekro Energoremont Świecie 3:0 (25:19, 25:21, 25:17)

MKS Dąbrowa Górnicza - Budowlani Toruń 3:0 (25:18, 25:6, 25:19)

7R Solna Wieliczka - Bluesoft Mazovia Warszawa 3:1 (26:28, 25:22, 25:18, 25:19)

UKS Szóstka Mielec - Wisła Warszawa 0:3 (22:25, 21:25, 16:25)

AZS Uni Opole - WTS KDBS Bank Włocławek 3:0 (25:17, 25:16, 25:17)

KŚ AZS Politechniki Śl. Gliwice - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:1 (23:25, 25:21, 25:20, 25:13)

Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass - Enea Energetyk Poznań 0:3 (21:25, 19:25, 19:25)