I liga mężczyzn: Norwid Częstochowa zatrzymał Stal Nysa, klęska Tauronu AZS-u

Mistrz I ligi mężczyzn z poprzedniego sezonu, Tauron AZS Częstochowa, przegrał w kiepskim stylu z beniaminkiem MCKiS Jaworzno 1:3. Niespodzianką zakończył się mecz innego zespołu z Częstochowy: Exact Systems Norwid wygrał ze Stalą Nysa 3:2.

Natalia Witczyk
siatkarze AZS-u Częstochowa Facebook / Tomasz Kudala / facebook.com/tauronazsczestochowassa / Na zdjęciu: siatkarze AZS-u Częstochowa
Tauron AZS Częstochowa zawiódł w starciu z MCKiS Jaworzno. Co prawda podopieczni Sinana Tanika wygrali pierwszego seta i w drugim byli blisko triumfu, ale w dwóch kolejnych partiach byli tylko tłem dla zespołu z Jaworzna. Częstochowianie zdobyli w nich zaledwie 28 punktów. Gospodarzy do wygranej poprowadził Kamil Dębski.

Niespodziankę sprawił też Exact Systems Norwid Częstochowa. Podopieczni Radosława Panasa pokonali Stal Nysa i to mimo tego, że po dwóch partiach przegrywali 0:2. Miejscowi zdołali jednak odwrócić losy rywalizacji i odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. Do tego w pokonanym polu zostawili jednego z faworytów rozgrywek, w którym występuje kilku zawodników, grających w poprzednim sezonie w AZS-ie Częstochowa. Liderem Norwida był Paweł Stabrawa, który dla swojej drużyny zdobył 28 "oczek".

Starcie spadkowiczów z PlusLigi zakończyło się wygraną BBTS-u Bielsko-Biała 3:1. Trzy partie tego spotkania były niezwykle wyrównane, a ekipie KPS Kielce kompletnie nie wyszedł drugi set, w którym zdobyła tylko 11 punktów. Wysoką formę potwierdził Oleg Krikun, który był bezapelacyjnym liderem drużyny z Podbeskidzia.

Sporo emocji było w Kluczborku, gdzie miejscowy UKS Mickiewicz postawił się Lechii Tomaszów Mazowiecki. Beniaminek przegrywał już 0:2 w setach, ale zdołał doprowadzić do wyrównania, lecz w tie-breaku górą byli przyjezdni. Zwycięstwa odniosły też drużyny Ślepska Suwałki, KPS Siedlce i APP Krispolu Września. Ten ostatni zespół utrzymał pozycję lidera I ligi mężczyzn.

Wyniki 2. kolejki:

KPS Kielce - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (23:25, 11:25, 25:22, 26:28)

Gwardia Wrocław - Ślepsk Suwałki 1:3 (20:25, 24:26, 25:17, 23:25)

Exact Systems Norwid Częstochowa - Stal Nysa 3:2 (19:25, 20:25, 25:20, 25:21, 15:8)

KPS Siedlce - AZS AGH Kraków 3:0 (25:19, 25:21, 25:23)

STS Olimpia Sulęcin - APP Krispol Września 1:3 (23:25, 18:25, 25:22, 18:25)

UKS Mickiewicz Kluczbork - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3 (20:25, 18:25, 25:23, 25:19, 11:15)

MCKiS Jaworzno - Tauron AZS Częstochowa 3:1 (22:25, 25:23, 25:12, 25:16)