El. LM: skład fazy grupowej już znany. Klęska ubiegłorocznych wicemistrzyń

Po dwóch ostatnich spotkaniach 3. rundy eliminacji znamy już pełny skład grup tegorocznej Ligi Mistrzyń. W grupie A zobaczymy Allianz MTV Stuttgart, a w grupie C przedstawiciel Ligi Siatkówki Kibiet, Grot Budowlani Łódź.

Michał Kaczmarczyk
siatkarki Allianz MTV Stuttgart Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Allianz MTV Stuttgart
Wicemistrz LM 2017/2018 poległ w eliminacjach - to brzmi sensacyjnie, ale siatkarki CS Volei Alba Blaj po prostu nie zasłużyły na awans. Rumuńska drużyna przegrała w trzech setach w rewanżowym starciu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzyń z Allianz MTV Stuttgart, a każda partia w ich wykonaniu była gorsza od poprzedniej. Niemki wykorzystały w stu procentach słabość rywala i dobiły go w złotym secie, wygranym do 7.

Na nic się zdały zmiany trenera Darko Zakocia, który w każdym secie kombinował z meczową szóstką i wyjściowym ustawieniem. W tym meczu istniał tylko jeden zespół - ten, w którym wiodące role odgrywały Amerykanki: Paige Tapp (18 pkt) i Crystal Rivers (14 pkt). Jakby mało było jankeskiego wkładu w sukcesu klubu Bundesligi, 6 cennych bloków zaliczyła środkowa Mallory McCage.

Zdecydowanie trudniejszą przeprawę przez kwalifikacje miał zespół Grot Budowlanych Łódź, który zaczął wyjazdowe starcie rewanżowe z ASPTT Miluzą od porażki w pierwszym secie. Na swoje szczęście łodzianki były w stanie ugrać w Miluzie dwie partie i tym samym awansować do fazy grupowej LM. Budowlane z Łodzi triumfowały także w tie-breaku, potwierdzając swoją dominację nad przeciwnikiem z Francji. Pod nieobecność kontuzjowanej Julii Twardowskiej ciężar gry w ataku przejął na siebie tercet Jovana Brakocević-Agata Babicz-Jaroslava Pencova. Z wyżej wymienionych najlepiej punktowała Serbka (25 pkt).

Tym samym w Lidze Mistrzyń zagrają dwa kluby z Łodzi, a także mistrz Polski, Chemik Police. Spotkania fazy grupowej LM siatkarek rozpoczną się 21 listopada: Grot Budowlanych w pierwszej kolejce fazy grupowej czeka trudny mecz wyjazdowy z Igorem Gorgonzola Novara, ŁKS Commercecon Łódź zagra u siebie z niemieckim SSC Palmber Schwerin, a policki Chemik podejmie CSM Bukareszt.

Allianz MTV Stuttgart - CS Volei Alba Blaj 3:0 (25:19, 25:17, 25:11) złoty set 15:7

ASPTT Miluza - Grot Budowlani Łódź 2:3 (25:23, 23:25, 25:16, 18:25, 11:15)

Faza grupowa Ligi Mistrzyń 2018/2019:

Grupa A: VakifBank Stambuł (Turcja), Beziers VB (Francja), Maritza Płowdiw (Bułgaria), Allianz MTV Stuttgart (Niemcy).

Grupa B: Eczacibasi Vitra Stambuł (Turcja), Dynamo Kazań (Rosja), Hämeenlinna (Finlandia), Urałoczka Jekaterynburg (Rosja).

Grupa C: Igor Gorgonzola Novara (Włochy), RC Cannes (Francja), Minczanka Mińsk (Białoruś), Grot Budowlani Łódź (POLSKA).

Grupa D: Imoco Volley Conegliano (Włochy), ŁKS Commercecon Łódź (POLSKA), Schweriner SC (Niemcy), Savino Del Bene Scandicci (Włochy).

Grupa E: Dynamo Moskwa (Rosja), Chemik Police (POLSKA), CSM Bukareszt (Rumunia), Fenerbahce Stambuł (Turcja).

Czy polski klub zagra w fazie play-off Ligi Mistrzyń siatkarek 2018/2019?