I liga mężczyzn: łatwy triumf Lechii Tomaszów Mazowiecki, emocje we Wrześni

Lechia Tomaszów Mazowiecki utrzymała pozycję lidera I ligi mężczyzn. Zespół ten wygrał na wyjeździe z AZS AGH Kraków 3:1. Emocji nie zabrakło we Wrześni, gdzie miejscowy APP Krispol pokonał Gwardię Wrocław 3:2.

Natalia Witczyk
Siatkówka WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Siatkówka
Lechia Tomaszów Mazowiecki wróciła na zwycięską ścieżkę. Co prawda w Krakowie zespół prowadzony przez Bartłomieja Rebzdę wysoko przegrał pierwszego seta, ale w trzech kolejnych partiach tomaszowianie byli już poza zasięgiem swoich rywali. Kolejny dobry mecz rozegrał Wiktor Musiał, który poprowadził swój zespół do zwycięstwa. Tym samym Lechia utrzymała prowadzenie w tabeli I ligi mężczyzn.

Sporo emocji dostarczyło spotkanie we Wrześni. APP Krispol potrzebował pięciu partii, by pokonać Gwardię Wrocław. Beniaminek wysoko postawił poprzeczkę, a po trzech setach prowadził 2:1. Wrześnianom udało się jednak odwrócić losy spotkania i dopisać do swojego konta kolejne zwycięstwo.

Szóste z rzędu zwycięstwo odniósł  Exact Systems Norwid Częstochowa, dzięki czemu dołączył do ligowej czołówki. Częstochowianie bez większych problemów pokonali Buskowiankę Kielce 3:0. Liderem Norwida był Arkadiusz Żakieta. Punktów nie zdobył za to Tauron AZS Częstochowa, który przegrał ze Stalą Nysa 0:3. Akademicy tylko w jednym secie nawiązali walkę z wyżej notowanym rywalem. Kompromitacją zakończyła się pierwsza partia, w której AZS zdobył tylko 10 "oczek".

Zwycięstwa odniosły również STS Olimpia Sulęcin, MCKiS Jaworzno oraz BBTS Bielsko-Biała. Ekipa z Sulęcina wygrała 3:0 z Mickiewiczem Kluczbork, jaworznianie pokonali w trzech setach KPS Siedlce, a BBTS zwyciężył w Suwałkach ze Ślepskiem 3:1.