WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Afera w siatkówce. Wszyscy podejrzani złożyli wyjaśnienia i zostali zwolnieni

W poniedziałek funkcjonariusze CBA zatrzymali siedem osób podejrzewanych o działanie na szkodę Polskiego Związku Piłki Siatkowej. We wtorek warszawska prokuratura zwolniła je za poręczeniem majątkowym.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Materiały prasowe / Twitter/CBA / Na zdjęciu: Funkcjonariusze CBA

Prokuratura początkowo chciała zatrzymać podejrzanych w areszcie, ostatecznie postanowiła jednak zastosować "środki wolnościowe". Jak donosi RMF24, wszystkie osoby zostały zwolnione za poręczenia majątkowe w kwocie od 40 do 50 tysięcy złotych. Dodatkowo mają zakaz kontaktowania się z określonymi osobami, a także policyjny dozór.

Śledczy stwierdzili, że ich wiedza na temat mechanizmów działania podejrzanych jest tak rozległa, że nie ma obaw, że będą utrudniać postępowanie.

Przypomnijmy, że w poniedziałek zatrzymano siedem osób w Opolu, Wrocławiu oraz Warszawie. Wśród nich znaleźli się Artur P. (były wiceprezes PZPS, a obecny prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej), Waldemar K. (sędzia siatkówki oraz członek zarządu PZPS), Paweł I. (sędzia siatkówki i koordynator w PLPS), Krzysztof L. (wieloletni współpracownik PZPS) oraz trójka przedsiębiorców (dwie kobiety i mężczyzna).

Zdaniem śledczych członkowie władz PZPS zawierali w związku z organizacją mistrzostw świata w 2014 r. umowy z przedsiębiorcami, którzy zawyżali ceny usług. - Na skutek tych działań z rachunków Polskiego Związku Piłki Siatkowej na rzecz określonych podmiotów oraz osób wypłacono łącznie prawie 7,6 miliona złotych - poinformował media prokurator Karol Borchólski.

"Działania prokuratury w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości przy organizacji Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 toczą się od prawie czterech lat i dotyczą zdarzeń, które miały miejsce w 2014 roku. W prowadzonym postępowaniu PZPS ma status poszkodowanego" - brzmi treść oświadczenia PZPS w tej bulwersującej sprawie.

ZOBACZ WIDEO Adam Kszczot w nowej roli. Został wydawcą WP SportoweFaktyRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
RMF24.pl

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • grolo 1
  Kotlety sprzed czterech lata nagle teraz odgrzane. Skąd nagle te zatrzymania, choć ta sama prokuratura szybko stwierdza, że nie ma niebezpieczeństwa mataczenia i zatrzymani są zaraz wypuszczeni ? Przypadek?
  Jednocześnie trwa naprawdę wielka afera państwowa, o wielką korupcję, na samych szczytach a bardzo podejrzany ...nie jest zatrzymany. Zostaje tylko zmuszony do dymisji (którą niby "sam" podejmuje, niby "patriotycznie") Co oznacza, że jeszcze przez kilka miesięcy będzie pobierał bajońskie wynagrodzenie bez przychodzenia do pracy.
  I co za przypadek, że zamiast natychmiast zabezpieczyć jego biuro służby czekają uprzejmie 5 dni, aż gość je sam sobie oczyści. Z wielką pompą ogłasza się pełne zaangażowanie służb i osobisty nadzór Najwyższego Funkcjonariusza, po czym gość zdąża wrócić z końca świata i jeszcze spokojnie kilka godzin pobuszować w swoim biurze. On pokonał 10 tys km (sam lot ponad 9 godzin) a był o kilka godzin szybciej niż służby , które do tego biura miały 2 km (6 min samochodem) . Te same służby, które w sprawie koszulek z jakże nagannym słowem "konstytucja" wchodzą ludziom do domów o 6.rano w niedzielę.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×