Trefl - ONICO: warszawianie zdobyli Gdańsk jeszcze bez pomocy Bartosza Kurka

W meczu 10. kolejki PlusLigi 2018/2019 drużyna ONICO Warszawa, występująca jeszcze bez Bartosza Kurka, ograła na wyjeździe Trefl Gdańsk w czterech setach.

Tomasz Rosiński
siatkarze ONICO Warszawa cieszą się podczas meczu z Treflem Gdańsk PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: siatkarze ONICO Warszawa cieszą się podczas meczu z Treflem Gdańsk
Konfrontacja Trefla z ONICO w Gdańsku zapowiadała się dość ciekawie i trudno było jednoznacznie wskazać jej faworyta. Przed tym starciem najwięcej uwagi skupił transfer Kurka do warszawskiego klubu, ale w piątkowej potyczce MVP mistrzostw świata nie mógł jeszcze wystąpić.

Od początku na rywala rzucili się gdańszczanie, którzy chcieli narzucić swój styl gry i po dobrym ataku Nikoli Mijailovicia prowadzili 7:3. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy wzmocnili zagrywkę i w pewnym momencie odrobili straty z nawiązką (14:15). Gospodarze nic sobie z tego nie zrobili, a coraz więcej błędów własnych na lewym skrzydle zaczął popełniać Bartosz Kwolek. Trudny do zatrzymania dla rywali był Maciej Muzaj i podopieczni Andrei Anastasiego wygrali inauguracyjnego seta do 20.

Po zmianie stron zawodnicy z Gdańska potrafili dotrzymywać kroku przyjezdnym tylko do stanu 9:9. Później gracze ONICO Warszawa wzmocnili blok i skrzętnie wykorzystywali błędy przeciwników, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 14:10. Spokojnie rozgrywał Antoine Brizard, zaś kolejne ataki kończył Rafael Araujo. Ostatecznie siatkarze prowadzeni przez Stephane'a Antigę triumfowali zdecydowanie 25:18.

Warszawianie byli na fali po wiktorii w II części rywalizacji i na starcie trzeciej partii nie zamierzali zwalniać tempa. Przebudził się na środku siatki Graham Vigrass, natomiast przez blok nie mógł się przebić Miłosz Hebda (10:15). Już do końca seta goście kontrolowali boiskowe wydarzenia i zwyciężyli 25:15.

Gdańszczanie wyglądali wciąż tak, jakby po wygranym secie zupełnie tzw. odcięło im prąd. Gospodarze grali bez wiary i nie mogli zatrzymać naporu ONICO, które pewnym krokiem zmierzało do triumfu w tym meczu (4:11). Warszawski blok wciąż funkcjonował bardzo dobrze (łącznie 19 bloków przyjezdnych) i pogrążał siatkarzy Trefla Gdańsk. W końcowym rozrachunku stołeczna ekipa wygrała 25:14, a całe spotkanie 3:1.