Liga Mistrzów: Trefl Gdańsk ograł mistrza Niemiec!

Trefl z pierwszym zwycięstwem w Lidze Mistrzów 2018/2019. W meczu 2. kolejki grupy D tych elitarnych rozgrywek gdańszczanie przed własną publicznością dość niespodziewanie rozprawili się z mistrzem Niemiec, Berlin Recycling Volleys (3:0).

Tomasz Rosiński
siatkarze Trefla Gdańsk PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: siatkarze Trefla Gdańsk
Trefl w poprzedniej serii gier w LM przegrał na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów 1:3, natomiast Berlin Recycling pokonał Greenyard Maaseik w czterech setach. Faworytami środowego starcia wydawali się być mistrzowie Niemiec, ale gdańszczanie liczyli na postawienie rywalom trudnych warunków gry i sprawienie niespodzianki w tej konfrontacji.

Od startu rywalizacji przyjezdni zabrali się mocno do pracy. Berlińczycy bardzo dobrze zagrywali, a prym w tym elemencie wiedli Samuel Tuia i Adam White. Mądrze rozgrywał Jan Zimmermann, zaś jego drużyna prowadziła 10:7. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy za sprawą skutecznej gry w bloku doprowadzili do remisu 11:11. Na boisku trwała wymiana ciosów, nieźle radził sobie Miłosz Hebda i nikt nie potrafił odskoczyć na bezpieczny dystans (21:21). Wszystko miało się rozstrzygnąć po grze na przewagi, w której zapunktowali Piotr Nowakowski oraz Ruben Schott i podopieczni Andrei Anastasiego triumfowali w inauguracyjnym secie do 24.

Wiktora w pierwszej odsłonie dodała dużo pewności siebie gdańskiej ekipie, która na początku wygrywała 5:3. Blok miejscowych siatkarzy funkcjonował znakomicie, a w ataku trudny do zatrzymania był Maciej Muzaj (17:12). Dobrze w ofensywie poczynał sobie również Hebda i ostatecznie Trefl Gdańsk zwyciężył zdecydowanie 25:19.

Po zmianie stron przez dłuższy czas trwała wyrównana walka i nikomu nie udawało się wypracować kilkupunktowej przewagi. W pewnym momencie gdańszczanie wrzucili wyższy bieg i prowadzili 17:14 po punktowym bloku Nowakowskiego i Miłosza Hebdy. Michał Kozłowski już do samego finiszu kontrolowali boiskowe wydarzenia (25:18) i wygrali potyczkę pewnie, bo w trzech setach.

Kolejne spotkanie w Lidze Mistrzów Trefl rozegra 16 stycznia 2019 roku, a jego rywalem w Ergo Arenie będzie Greenyard Maaseik.

Liga Mistrzów, 2. kolejka gr. D:

Trefl Gdańsk - Berlin Recycling Volleys 3:0 (26:24, 25:19, 25:18)

Trefl Gdańsk: Nowakowski (7), Hebda (18), Niemiec (4), Muzaj (17), Schott (7), Kozłowski, Majcherski (libero) oraz Janusz, Jakubiszak (3), Sasak (1).

Berlin Recycling Volleys: Tuia (5), Patch (7), Le Goff (6), Jendryk (5), Zimmermann (3), White (13), Rossard (libero) oraz Watten, Reichert, Russell (4).

Tabela grupy D Ligi Mistrzów:

Miejsce Zespół Mecze Z-P Sety Punkty
1. Trefl Gdańsk 2 1-1 4:3 3
2. Greenyard Maaseik 2 1-1 4:3 3
3. PGE Skra Bełchatów 2 1-1 3:4 3
4. Berlin Recycling Volleys 2 1-1 3:4 3

Czy Trefl Gdańsk zakończy zmagania w grupie D Ligi Mistrzów 2018/2019 w czołowej "dwójce"?