Liga Mistrzów: tylko set słabości Zenitu Kazań w Roeselare

Zenit Kazań z drugim zwycięstwem w Lidze Mistrzów 2018/2019. Obrońca tytułu w 2. kolejce tych elitarnych rozgrywek miał w Roeselare jeden set słabości i ostatecznie pokonał Knacka 3:1.

Tomasz Rosiński
siatkarze Zenitu Kazań WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze Zenitu Kazań
Zenit był zdecydowanym faworytem czwartkowego starcia i od początku rywalizacji rzucił się do ataku. Przyjezdni bardzo dobrze zagrywali i po serwisie Artioma Wolwicza prowadzili 8:4. Gospodarzy pogrążały proste błędy, zaś podopieczni Władimira Alekny kontrolowali boiskowe wydarzenia (9:14). Mistrzowie Rosji już nie pozwolili się dogonić i triumfowali w inauguracyjnym secie do 18.

Po zmianie stron w szeregi ekipy z Kazania jakby wkradło się rozluźnienie, co chcieli wykorzystać zawodnicy Knacka, którzy w pewnym momencie po skutecznym bloku wygrywali 12:9. Dużo problemów w przyjęciu miał Aleksiej Spiridonow, dzięki czemu belgijska drużyna trzymała przeciwnika na dystans (18:14). Knack Roeselare był w stanie postawić kropkę nad "i", zwyciężając 25:20.

Podrażnieni goście rozpoczęli trzecią odsłonę z wysokiego "c" i za sprawą bloku wypracowali sobie cztery punkty przewagi (1:5). Earvin N'Gapeth oraz spółka przez pewien czas dzielili i rządzili na boisku. Jednak miejscowi gracze nie zamierzali odpuszczać i w pewnym momencie doprowadzili do remisu 17:17. Umiejętnie rozgrywał Brett James Walsh, zaś pewnie ataki kończył Lou Kindt. Natomiast na finiszu partii więcej zimnej krwi zachował Zenit Kazań, który odniósł wiktorię 25:23.

Przyjezdni chcieli dokończyć dzieła zniszczenia w IV secie, w którym wyglądali na bardzo skoncentrowanych i prowadzili 12:7. Mistrzowie Rosji ryzykowali na zagrywce, co przynosiło im oczekiwane efekty. Zenit nie zaprzepaścił swojej szansy i wygrał spotkanie 3:1.