Joanna Wołosz bliżej półfinału Pucharu Włoch

Pierwsze mecze ćwierćfinału Pucharu Włoch siatkarek nie były zbyt łaskawe dla polskich zawodniczek. Tylko klub Joanny Wołosz zdołał wygrać swój mecz i ustawić się w lepszej pozycji przed rewanżem.

Michał Kaczmarczyk
Robin de Kruijf, Samanta Fabris i Joanna Wołosz w barwach Imoco Volley Conegliano Materiały prasowe / imocovolley.it / Robin de Kruijf, Samanta Fabris i Joanna Wołosz w barwach Imoco Volley Conegliano
Dla ekipy z Monzy było to drugie starcie z Imoco Volley Conegliano z rzędu, wcześniej siatkarki Miguela Falasci przegrały po dobrej walce z mistrzyniami Włoch 1:3. W pierwszym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Włoch Saguella Team Monza nie powtórzyła tak dobrej postawy i wyraźnie uległa Panterom z Conegliano. Miejscowe miały swoje szanse w pierwszym secie, ale Samanta Fabris (21 pkt, MVP spotkania) wybiła im z głów marzenia o wygraniu choćby seta. W kolejnych setach przewaga jakości między Imoco a Saguellą była zbyt duża, by spodziewać się innego wyniku niż wygrana mistrzyń kraju. Włoskie media podkreślały dobrą grę Joanny Wołosz (1 as serwisowy), która dzięki precyzji w rozegraniu mogła swobodnie rozdzielać piłki w ataku i wybierać najlepsze opcje do gry.

Równie okazałe zwycięstwo odniósł Igor Gorgonzola Novara, który pokonał w trzech setach Bosca San Bernardo Cuneo. Gospodynie po dwóch bardzo słabych setach zdołały nieco napsuć krwi faworytkom w ostatniej partii, ale to nie wpłynęło na końcowy wynik. Anna Kaczmar weszła na plac gry przy stanie 4:10 w drugim secie i opuściła boisko przy wyniku 12:19 w trzeciej partii. Wtedy ponowne wejście Bosio i zryw Wilmy Salas pomógł w zainicjowaniu punktowej serii i doprowadzeniu do wyniku 21:23, ale losy spotkania rozstrzygnął niezawodny duet Paola Egonu-Michelle Bartsch (20 i 14 pkt).

Pomi Casalmaggiore (które niedawno wzbogaciło swoją nazwę o markę kolejnego sponsora, potentata branży mleczarskiej) zaczęło dobrze starcie z Unetem E-Work Busto Arsizio, ale skończyło się na porażce w czterech setach. Motyle z Busto Arsizio wytrzymały presję w trudnych końcówkach trzeciego i czwartego seta, tym samym rewanżując się Epiu Pomi za wcześniejszą porażkę w lidze. Agnieszka Kąkolewska zagrała na swoim poziomie, zdobywając 6 punktów atakiem (67 proc. skuteczności) i dokładając do tego 3 bloki. W jej zespole dobrze spisały się Polina Rahimowa i Caterina Bosetti (23 i 18 pkt), ale o losach meczu zadecydowała zmiana, którą dała Floortje Meijners (13 pkt) i postawa Martiny Samadan (12 pkt), która korzystając ze styczniowego okna transferowego, przeniosła się z Conegliano do Busto Arsizio.

Do półfinału Coppa Italia przybliżyło się także Savino Del Bene Scandicci, które pokonało 3:1 rywala z Florencji. Spotkania rewanżowe odbędą się w dniach od 19 do 21 stycznia, zaś turniej finałowy zostanie rozegrany w Weronie (2-3 lutego).

Ćwierćfinały Pucharu Włoch w siatkówce kobiet:

Il Bisonte Firenze - Savino Del Bene Scandicci 1:3 (18:25, 25:18, 16:25, 22:25)

Bosca San Bernardo Cuneo - Igor Gorgonzola Novara 0:3 (12:25, 16:25, 22:25)

Epiu Pomì Casalmaggiore - Unet E-Work Busto Arsizio 1:3 (25:18, 17:25, 23:25, 24:26)

Saugella Team Monza – Imoco Volley Conegliano 0:3 (23:25, 13:25, 19:25)

Spotkania rewanżowe: 19-21 stycznia

Czy Joanna Wołosz zdobędzie Puchar Włoch?