Japonia: Michał Kubiak liderem rozpędzonego zespołu

Michał Kubiak zdobył po 23 punkty w wygranych meczach Panasonic Panthers z Osaka Sakai oraz Gosei Trafuerza. Drużyna reprezentanta Polski prowadzi w tabeli i powiększa przewagę nad innymi klubami.
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Michał Kubiak

Passa Panasonic Panthers trwa już sześć kolejek. Po spektakularnym zwycięstwie 3:0 z Suntory Sunbirds odniesionym dwa tygodnie temu klub Michała Kubiaka wyłącznie umacnia się na prowadzeniu w tabeli. W ten weekend spotkał się na boisku z siódmą i z czwartą siłą V-League. Po ich pokonaniu ma bilans 16 wygranych i dwie porażki.

W sobotę Pantery zwyciężyły 3:0 z Osaka Sakai. Spotkanie wyrównywało się im dłużej trwało, a w ostatnim secie walka toczyła się na przewagi. Drużyna reprezentanta Polski nie pozwoliła rywalom przedłużyć konfrontacji. Michał Kubiak był w podstawowym składzie i zdążył w trzech setach zdobyć 23 punkty, co jest bardzo dobrym wynikiem. Atakował ze skutecznością 60 procent (15/25). Nie było elementu, w którym któryś kompan z zespołu osiągnąłby lepszy wynik indywidualny niż Kubiak.

Także w niedzielę Michał Kubiak zdobył 23 punkty w wygranym 3:1 spotkaniu z Gosei Trafuerza. Wykazał się głównie w ataku, kończąc 20 z 32 piłek (62,5 procent skuteczności). Zaserwował dwa asy serwisowe. Dobrze wyglądał również Ikeda Otake, który wywalczył dla Panasonic Panthers 21 punktów.

Za siatkarzami w V-League 18 kolejek, ale to nie koniec sezonu zasadniczego. Kluby zmierzą się ze sobą raz jeszcze.