Japonia: szalony set w meczu Michała Kubiaka. Panasonic Panthers zwyciężali

Panasonic Panthers umocnili się na prowadzeniu w lidze japońskiej. Klub Michała Kubiaka wygrał w weekend dwa mecze 3:1, a reprezentant Polski zaprezentował się bardzo solidnie.

Michał Kubiak WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Michał Kubiak
W poprzedni weekend Panasonic Panthers wygrali mecz na szczycie z Suntory Sunbirds. Zdobytego wtedy prowadzenia w V-League bronili tym razem w konfrontacjach z klubami z dolnej połowy tabeli. Byli faworytami i ze swojej roli wywiązali się.

Pantery najpierw zwyciężyły 3:1 z przedostatnim w tabeli Oita Miyoshi. Pierwszy set tego spotkania był szalony i zakończył się dopiero przy stanie 42:40 dla zespołu Michała Kubiaka. Walka o wygranie tej partii trwała 48 minut. Reprezentant Polski zdobył w całym spotkaniu 19 punktów. Skończył 16 z 29 ataków, popisał się dwoma blokami oraz asem serwisowym. Ponadto najlepiej w zespole przyjmował. Kubiak nie był w podstawowym składzie, ale ekspresowo zjawił się na boisku.

W niedzielę Kubiak wystąpił już od początku w wygranym 3:1 meczu z Toray Arrows. Poprawił swój indywidualny wynik z poprzedniego dnia i zdobył 23 punkty. Był najbardziej zapracowanym w ataku i w przyjęciu zawodnikiem Panasonic Panthers. Zaserwował cztery asy, a to więcej niż wszyscy pozostali zawodnicy jego klubu razem wzięci.

Pantery powiększyły przewagę nad wiceliderem do pięciu punktów. Suntory Sunbirds potrafili w ten weekend zdobyć tylko trzy z możliwych sześciu "oczek". Trzeci jest JT Thunders.